mapa strony   |
SmodCMS

Dwa medale zapaśników z Zalesia

Dwa medale zapaśników z Zalesia podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików w Chełmie

W dniach 7 – 8. 05. w Chełmie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików w stylu klasycznym i zapasach dziewcząt. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy naszej gminy reprezentujący LZS „Orzeł” Zalesie. W zawodach uczestniczyło 8 zawodników: Szczygielski Tobiasz, Osiak Michał, Kazimierczak Marcin, Szczygielski Marcin Wielgosz Rafał, Skwarek Łukasz, Szczygielski Daniel, Gagik Koczarian i 5 zawodniczek: Porębska Aleksandra, Rybka Weronika, Sadło Karolina, Romańczyk Agnieszka, Maksim Marta.
Zapaśnicy z Zalesia zdobyli indywidualnie dwa medale W kategorii wagowej do 48 kg. Marta Maksim zdobyło medal srebrny a w kategorii do 34 Aleksandra Porębska medal Brązowy.
Bardzo dobrze zaprezentowała się Sadło Karolina, która po trudnych walkach zakwalifikowała się do walki o brązowy medal. W małym finale przegrała z zawodniczką z Kisielek zajmując ostatecznie w turnieju 5 miejsce. W kategorii chłopców dobre walki stoczyli Wielgosz Rafał i Łukasz Skwarek, którym również niewiele zabrakło do pozycji medalowych.
Drużyna z Zalesia uczestniczyła w zawodach w nowych dresach reprezentacyjnych, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Firmy Nipplex z Czerśli, której właścicielem jest Pani Halina Bogusz.