mapa strony   |
SmodCMS

Michał Goławski z Gołaszyna obronił tytuł Mistrza Polski w Tang Soo Do

W dniach 21-22 stycznia 2011 roku w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w koreańskiej sztuce walki tang soo do. Po raz piąty w tych mistrzostwach wystartowali podopieczni Zenona Pawlikowskiego i Krzysztofa Pucyka z sekcji kick boxing PTS ŁUKPLAST Łuków. Wypadli bardzo dobrze. Troje z nich obroniło mistrzowskie tytuły zdobyte przed rokiem – Katarzyna Karwowska, Agnieszka Osial i Michał Goławski. W pierwszym dniu zawodów rozgrywano walki semi contact. Najlepiej zaprezentowały się nasze aktualne medalistki Mistrzostw Polski w kick boxingu w tej konkurencji ( semi contact) tj. Katarzyna Karwowska i Agnieszka Osial oraz debiutujący w zawodach Isłan Mamathanow, którzy zdobyli złote medale. Drugi dzień mistrzostw to walki light contact kadetów oraz light kick juniorów . W finale kategorii do 48 kg ,tak jak rok temu spotkali się Maciej Królik i Vishan Mamathanow, niestety tym razem Maciek nie miał możliwości powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu i zdobycia złotego medalu , gdyż odniósł kontuzję w półfinale i w efekcie bez walki oddał finał koledze klubowemu. W light kick juniorów do 72 kg zwyciężył Michał Goławski . Trzeci dla Łukowa złoty medal w walce ciągłej w kategorii do 50 kg zdobyła Katarzyna Karwowska i to ona z łącznym dorobkiem dwóch złotych medali została najlepszą łukowską zawodniczką mistrzostw.

Mistrzostwa Polski Tang Soo Do 21-22.01. 2011 roku -Puławy Oto szczegółowe wyniki.