mapa strony   |
SmodCMS

Udany start kickbokserów z Gminy Łuków

Aleksandra Goławska , Mateusz Goławski i Michał Goławski z Gołaszyna medalistami Mistrzostw Mazowsza

W dniu 2 kwietnia 2011 roku w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Kick Boxing Seniorów, Juniorów i Kadetów Semi & Light Contact. Nasze miasto reprezentowali kickbokserzy z sekcji PTS „ŁUKPLAST” . Jak zwykle najlepiej wypadli kadeci. Zdobyli oni medale we wszystkich kategoriach wagowych w których startowali. Nie byłoby to zaskoczeniem dla sympatyków kick boxingu( kadeci na ostatnich Mistrzostwach Polski zdobyli aż 9 medali) , gdyby nie fakt, że część zawodników przeszła do juniorów, a zastąpili ich debiutanci . Nie zawiodła Aleksandra Wojtowicz ( kat. do 60 kg- aktualna wicemistrzyni Polski)) i Sebastian Pieńkosz ( kat. plus 69 kg- debiutant ) , którzy wygrali swoje kategorie wagowe i zostali uznani najlepszymi kadetami mistrzostw. Wspaniale spisał się Vishan Mamthanow ( kat. do 47 kg, aktualny wicemistrz Polski), który nie znalazł sobie równych zarówno w semi contact, jaki w light contact. Duży sukces odniósł Mateusz Goławski, który zwyciężył w light contact w kategorii do 57 kg . Nieco w cieniu sukcesów kadetów wystartowali juniorzy dla , których zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski. Z łukowskich juniorów najlepiej swoją szansę wykorzystał Michał Goławski (aktualny wicemistrz Polski kadetów w kategorii do 69 kg). Pomimo zmiany kategorii wagowej i wiekowej Michał wspaniale zaprezentował się w turnieju zdobywając w kategorii do 79 kg srebrny medal i awansując do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 21-22 maja br. w Lesznie. Na Mistrzostwa Polski pojadą także Katarzyna Karwowska (w Węgrowie zdobyła złoty medal w light contact do 50 kg i srebrny medal w semi contact do 55 kg) i Agnieszka Osial ( reprezentantka kadry narodowej, która nie startowała w Węgrowie ze względu na kontuzję stopy). W węgrowskim turnieju nie startowała też nasza najlepsza zawodniczka Anna Maksim, która aktualnie przygotowuje się do turnieju Austrian Classic, który odbędą się w Salzburgu w dniach 16-17 kwietnia br.