mapa strony   |
SmodCMS

Anna Maksim w Pucharze Świata

W dniach 15-17 kwietnia w Innsbrucku odbył się Puchar Świata kick boxing seniorów „Austrian Classics”. W zawodach wystartowała  zawodniczka PTS ŁUKÓW Anna Maksim- reprezentantka kadry narodowej. Koszty wyjazdu podopiecznej trenera Zenona Pawlikowskiego w całości pokryła firma Kazimierza Jakubiaka MEL- KAN. W pierwszym dniu turnieju rozgrywano walki semi contact. W walce o wejście do ćwierćfinału aktualna Mistrzyni Polski  w tej konkurencji spotkała się z Nicole Pellend z USA . Wygrała Polka na punkty w regulaminowym czasie. W następnym pojedynku walczyła z Erika Boselli z Włoch  ,niestety przegrała i  odpadła z dalszych rozgrywek. W dniu następnym odbywały się walki light contact w których specjalizuje się łukowska zawodniczka. Niestety losowanie okazało się fatalne, już w pierwszej walce na drodze do medalu naszej zawodniczce  stanęła Anna Znaor z Chorwacji- Mistrzyni Świata.  Był to drugi w karierze Anny Maksim pojedynek z aktualną Mistrzynią Świata seniorów (w 2009 roku jeszcze jako juniorka stoczyła zacięty pojedynek z Zofią Minda z Węgier). Na Pucharze Świata Chorwatka była nie do pokonania. Po walce trener polskiej ekipy Piotr Bąkowski nie szczędził słów pochwały dla naszej zawodniczki ale niestety w tej dyscyplinie, przegrana walka oznacza eliminację z dalszego udziału w turnieju. Tak więc mimo dobrej postawy, tym razem łukowska Mistrzyni Europy Juniorów z 2009 roku,  wróciła  z Pucharu Świata bez medalu.