mapa strony   |
SmodCMS

Szachiści z Gminy Łuków rewelacją Międzynarodowego Turnieju Szachowego

W dniach 15-16 października w Siedlcach został rozegrany IX Międzynarodowy Turniej Szachowy "Równych szans" – jako impreza towarzysząca obchodom XI Dnia Papieskiego.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Turniej zgromadził 82 szachistów z Polski i Białorusi, w tym 26 szachistów z listy rankingowej międzynarodowej federacji szachowej FIDE.

Ogromną niespodziankę w turnieju sprawili zawodnicy z Gminy Łuków, zajmując w swoich kategoriach czołowe miejsca. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył Jakub Szczygieł z Krynki, uczeń kl. I I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych III miejsce zajął Michał Tomaszewski uczeń kl. III Gimnazjum w Gręzówce, który od wielu lat regularnie uczęszcza na zajęcia szachowe prowadzone przez nauczyciela Wojciecha Szczygła.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej mężczyzn został mistrz międzynarodowy Krystian Kuźmicz z Warszawy uzyskując 10 pkt z 11 partii.

Wśród kobiet z dorobkiem 9 pkt zwyciężyła mistrzyni międzynarodowa Anna Gasik z Warszawy, zajmując w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie 2 miejsce.

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze. W uroczystym zakończeniu turnieju, poprzedzonym widowiskiem poetycko – muzycznym pt. „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”, uczestniczyli znakomici goście, a wśród nich m.in. reprezentujący Biskupa Siedleckiego ks. dr Marek Skwierczyński, Jarosław Głowacki - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, Leszek Gadomski – rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej – a jednocześnie wiceprezes KSz. „Skoczek Siedlce” – współorganizatora turnieju oraz Zenon Chodowiec – reprezentujący firmę Systemy Internetowe „Chodrom” Sp. z o.o. – sponsor strategiczny turnieju.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 – 3 we wszystkich klasyfikacjach, otrzymali z rąk I zastępcy Prezydenta Miasta Siedlce Pana Jarosława Głowackiego – puchary bądź statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Szczegółowe wyniki turnieju są opublikowane na stronie programu sędziowskiego Chessarbiter Pro