mapa strony   |
SmodCMS

Złota passa Oli Kopeć z Sięciaszki Pierwszej

Ubiegłoroczna stypendystka Wójta Gminy Łuków - Aleksandra Kopeć, trenująca pływanie w MKS „ Delfinek Łuków”, ma za sobą bardzo pracowity i udany sezon. Również jego zakończenie okazało się bardzo szczęśliwe. Czerwiec był miesiącem pełnym wyzwań, z którymi 13- letnia Ola bardzo dobrze sobie poradziła.

W dniach 31.05 - 01.06.2013r. stanęła do rywalizacji w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy na olimpijskim 50-metrowym basenie. O randze tych zawodów może świadczyć fakt, iż do rywalizacji stanęło 620 zawodników z 58 klubów z Polski i z zagranicy. Ola, startując na 50 m stylem klasycznym, wywalczyła brązowy medal.

W dniu 15.06.2013 r. brała udział w XIV Otwartych Mistrzostwach Międzyrzeca Podlaskiego. Swoim startem na 100 m stylem klasycznym wywalczyła złoty medal, a zdobyte punkty dały jej drugie miejsce wśród najlepszych wyników zawodów.

W dniach 22-23.06.2013 r. w Puławach odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, w których wzięło udział 200 zawodników naszego województwa. Zawody odbyły się na odkrytym 50-metrowym basenie, a zawodnicy podczas startów zmuszeni byli również zmagać się z warunkami atmosferycznymi - jednego dnia z upałem, drugiego z deszczem. Ola, specjalizująca się w startach stylem klasycznym, pokazała swoją dobrą formę zdobywając 3 złote medale. Była bezkonkurencyjna w swoich trzech startach na 50,100 i 200 metrów klasykiem. Otrzymała również statuetkę i nagrodę pieniężną oraz tytuł Trzeciej Zawodniczki Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Sukcesów tych nie byłoby bez ciężkiej pracy na codziennych porannych treningach, na których trzeba się stawić już o 6 rano, jak również dużego zaangażowania i poświęcenia jej trenerki Anny Krzyszychy oraz ludzi, którzy doceniają pracę i chęci młodych ludzi.