mapa strony   |
SmodCMS

Następcy Anny Maksim

Michał Goławski zdobywcą złotego medalu w walce ciągłej w Pucharze Polski Kadetów

W dniach 26-27 czerwca 2009 roku w Jarocinie odbył się Puchar Polski Kadetów w kick boxingu. Podopieczni Krzysztofa Pucyka i Zenona Pawlikowskiego zdobyli 10 medali, w tym 3 złote. Większość medalistów wychowało się i mieszka w Gminie Łuków. Puchar Polski i złote medale wywalczyli : Michał Goławski w walce ciągłej light contact w kategorii do 63 kg oraz Maciej Królik (42 kg) i Krzysztof Pucyk junior ( 52 kg) w semi- contact. Na szczególne uznanie zasłużył Michał Goławski z Gołaszyna. W finałowym pojedynku pokonał zawodnika gospodarzy, z który wcześniej przegrał na POLSCH OPEN w Węgrowie. Michał preferuje ofensywny styl walki oparty na perfekcyjnej technice bokserskiej, niesamowitej odporności na ciosy i żelaznej kondycji( w Łukowie mogliśmy go oglądać w trakcie pokazowej walki z mistrzem świata Damianem Gębalem na zakończenie programu „ Chcę być bezpieczny w swoim mieście”). Trenuje pięć lat, jest od początku w sekcji „ młodych walecznych” , ćwiczy pięć razy w tygodniu. Oprócz zajęć w klubie „wylewa pot” na siłowni i pracuje na kondycją w terenie pod czujnym okiem swojego ojca Zbigniewa Goławskiego. Warto odnotować też pierwszy złoty medal dobrze zapowiadającego się Michała Królika i zwycięstwo Krzysztofa Pucyka juniora w semi contact.
Wyjazd łukowskich zawodników sponsorowany był przez firmę „ŁUKPLAST” Andrzeja Dylaka i Mirosława Rychlika.