mapa strony   |
SmodCMS

Zmagania pingpongistów zakończone

Turniej w Gołąbkach zakończył IV edycję Grand Prix w tenisie stołowym o puchar Wójta Gminy Łuków. Wcześniej odbyły się dwa spotkania tej edycji – w Dąbiu i w Krynce. W dniu 29 marca w Zespole Szkół stawiło się 42 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach z podziałem na grupy kobiece i męskie.

Pełne wyniki turnieju w Gołąbkach  - kliknij

Ostatecznie wśród dziewcząt ze szkół podstawowych triumfowała Edyta Czyzio przed Olgą Siekierzyńską i Wiolettą Machowiec. W kategorii chłopców zwyciężył Kacper Lipiński przed Łukaszem Dołęgą i Rafałem Dołęgą.

Wśród dziewcząt z gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Dziedzic, wyprzedzając o punkt Annę Szczęsną oraz o cztery Annę Grochowską. Ostateczna klasyfikacja wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych wygląda następująco: Kinga Świderska, Katarzyna Dołęga i Anna Ciołek.

Dominik Nurzyński nie miał sobie równych i zdobywając 28 pkt zajął pierwsze miejsce w kategorii chłopców z gimnazjum, wyprzedzając Kamila Makosza i Damiana Galińskiego. Zwycięstwo w Gołąbkach Jarosława Domańskiego umocniło go na pierwszym miejscu wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Drugi z dorobkiem 20 punktów był Grzegorz Zabłocki, a trzeci Adrian Świderski.

Wśród mężczyzn powyżej 40 roku życia bez niespodzianek. Z liczbą 28 punktów zwyciężył Jerzy Domański, drugi był Ireneusz Mateńko, a trzeci Kazimierz Sulej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorów Turnieju Sławomira Dębińskiego i Kazimierza Suleja – radnych Gminy Łuków, cieszy wysoka frekwencja na wszystkich trzech spotkaniach i już teraz obiecują kolejne edycje Grand Prix.