mapa strony   |
SmodCMS

Jubileuszowy turniej szachowy w gminie Łuków

Szachiści z kilku powiatów przyjechali w niedzielę 27 grudnia do Krynki, by wziąć udział w jubileuszowym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Łuków. W organizowanych po raz piąty zawodach rywalizowały 44 osoby. W kategorii open turniej wygrał Kamil Plichta z OKSiR w Wiszni Małej. Drugie miejsce zajął Andrzej Rogoza z LUKS Lubartów, a trzeci był Adam Łukasik reprezentujący "Skoczka" Siedlce.

Spośród mieszkańców gminy Łuków, którzy rywalizowali w oddzielnej grupie, całe podium zajęli Szczygłowie z Krynki. Zwyciężył Konrad, który wyprzedził brata Jakuba i wujka Antoniego.

Wśród gimnazjalistek najlepsza okazała się Julia Piwowarczyk z "Szachpolu" Łuków, przed Gabrielą Izdebską reprezentującą PUKS Fides Węgrów i Olgą Plichtą z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach. Rywalizację gimnazjalistów wygrał Jakub Stępnicki z Zalesia, a drugie miejsce zajął Krzysztof Plichta z PG 2 w Siedlcach.

W zawodach uczennic szkół podstawowych niespodzianki nie było. Triumfowała mistrzyni Polski juniorek Patrycja Waszczuk z Radzynia Podlaskiego, która reprezentowała "Wisłę" Kraków, druga była Aleksandra Szyszko z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, a trzecia Maja Górska z Mielnika. Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Kukawski z MUKS GAMBIT Międzyrzec Podlaski, drugie miejsce zajął Robert Górski z Mielnika, a trzeci był Piotr Piwowarczyk z "Szachpolu" Łuków.

Wszyscy szachiści odebrali dyplomy, zawodnicy, którzy zajęli miejsca 2 i 3 otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsi - puchary, które wręczał zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł.

Organizatorzy turnieju wyróżnili również najmłodszego i najstarszego uczestnika rywalizacji. Te nagrody trafiły do 8-letniego Mateusza Króla z Krynki i 68-letniego Andrzeja Litwińca z Radzynia Podlaskiego.

Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a organizatorami zawodów byli wójt gminy Łuków, Klub Szachowy "Hetman" i Biblioteka Publiczna w Krynce.

W lutym, także w Krynce, odbędzie się 12 memoriał księdza Tadeusza Białeckiego, a w marcu jest planowany drugi turniej pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Niniejsza informacja pochodzi z serwisu internetowego Insormacyjnej Agencji Samorządzowej IAS24.EU