mapa strony   |
SmodCMS

Michał Goławski z Gołaszyna brązowym medalistą Mistrzostw Polski

W dniu 12-13 grudnia 2009 roku w Tarczynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów . W dwudniowych zmaganiach wystąpiło ośmiu kickbokserów z łukowskiej sekcji PTS Łukplast. W pierwszym dniu zawodów rozgrywano walki semi contact, w których wystartowały nasze dziewczęta: Katarzyna Karwowska i Agnieszka Osial. Obie spisały się znakomicie. Katarzyna Karwowska, dla której były to już drugie mistrzostwa , zdobyła brązowy medal w kategorii do 46 kg . Ogromna niespodziankę sprawiła Agnieszka Osial debiutująca w zawodach tej rangi. Pewnie pokonała wszystkie rywalki zdobywając złoty medal w kategorii do 65 kg. W drugim dniu zawodów rozgrywano walki w formie ciągłej light contact. W kategorii do 46 kg bardzo dobrze spisała się Katarzyna Karwowska zdobywając srebrny medal. W kategorii do 57 kg skuteczny styl walki zaprezentował Marek Matuszyński. Walcząc konsekwentnie i nie okazując żadnych emocji dotarł aż do półfinału, gdzie ze względu na kontuzję musiał uznać wyższość rywala. W efekcie zdobył brązowy medal. W kategorii do 69 kg bardzo liczyliśmy na Michała Goławskiego. Nie zawiódł, zdobył brązowy medal. Walczył agresywnie i zdecydowanie prezentując całą gammę technik bokserskich. Pewnie pokonał wszystkich rywali , aż do półfinału, gdzie spotkał się z Michałem Ludwiczakiem z KS Polonia 1912 Leszno. Po zaciętej walce sędziowie ogłosili werdykt 2:1 dla Ludwiczaka. Szkoda, bo była to walka godna finału i ogromna szansa dla Michała na tytuł Mistrza Polski. Tym bardziej ,że w finale przeciwnik Ludwiczaka nie dotrwał nawet do końca pierwszej rundy. Wspaniale zaprezentował się też Arkadiusz Furlepa, który walczył w kategorii do 52 kg. Bogaty doświadczeniem z przed roku, gdzie prowadząc dobrą walkę w półdystansie nie uzyskał uznania w oczach sędziów, w tym roku postanowił zaprezentować walkę z dystansu wykorzystując duży zasięg ramion i nóg. Koncepcja była słuszna ,a jej realizacja prawidłowa. Arek „zmiatał” z planszy kolejnych rywali, nie dając szans w finale zawodnikowi z Zielonej Góry . Zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski 2009.

Oto szczegółowe wyniki:

• 42kg- Maciej Królik – Łuków ( light 5-8 miejsce)
  • 46 kg - Katarzyna Karwowska - Łuków ( srebro light, brąz semi)
  • 52kg – Arkadiusz Furlepa Łuków ( złoto light) - Rafał Goławski Łuków ( miejsce 5-8 light)
  • 57 kg- Marek Matuszyński Łuków ( brąz light) Krzysztof Pucyk Łuków ( miejsce 5-8 light)
  • 65 kg - Agnieszka Osial- Wola Gułowska ( złoto semi)
  • 69 kg – Michał Goławski- Gołaszyn ( ( brąz light)

W trakcie turnieju rozgrywano także walki pokazowe w których wystąpili: Aleksandra Goławska, Dariusz Piotrowski, Szymon Murawski, Filip Posiadała i Mateusz Goławski. Najefektowniej zaprezentowali się Dariusz Piotrowski ps. Kiler i Mateusz Goławski, którzy za swoje walki zebrali niezwykle pochlebne opinie. Natomiast najbardziej prestiżowe zwycięstwo odniósł nasz wicemistrz świata tang soo do Szymon Murawski, który pokonał wicemistrza Pucharu Świata w kick boxingu Oskara Zawiślaka z klubu ALIEN Łódź.