mapa strony   |
SmodCMS

Obronili tytuł Mistrza Polski w light contact

W dniach 13-14 marca 2010 roku w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w koreańskiej sztuce walki tang soo do. W zawodach wystartowało ponad 350 zawodników z 33 klubów. Po raz czwarty w tych mistrzostwach wystartowali łukowscy kickbokserzy z sekcji PTS ŁUKPLAST. Wypadli bardzo dobrze. Obronili tytuł najlepszej drużyny w kraju w walce ciągłej light contact , ponadto zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej. W pierwszym dniu zawodów rozgrywano walki semi contact. Najlepiej zaprezentowała się nasza mistrzyni świata w tej dyscyplinie Anna Maksim. Wszystkie walki wygrała przed czasem przez przewagę techniczną i zdobyła złoty medal w kategorii plus 170 cm. W jej ślady poszły koleżanki z drużyny. Juniorka Agnieszka Osial triumfowała w kategorii powyżej 165 cm, a kadetka Katarzyna Karwowska nie znalazła sobie równych w kategorii do 155 cm. Drugi dzień mistrzostw to walki light contact w których najlepiej zaprezentowali się nasi kadeci. W dwóch kategoriach łukowianie zdobyli podwójna koronę – złoty i srebrny medal. W walkach finałowych w kategorii do 42 kg Maciej Królik pokonał Vishana Mamathanow, a w kategorii do 54 kg Krzysztof Pucyk junior wygrał z Rafałem Goławskim. W kategorii do 66 kg i powyżej 66 kg triumfował Michał Goławski .Jedyna łukowska kadetka uplasowała się na drugim miejscu w kategorii do 50 kg. W juniorach Agnieszka Osial zdobyła srebrny medal zaś Karol Goławski brązowy. W seniorach Anna Maksim kolejno jednogłośnie pokonała wszystkie utytułowane rywalki i zdobyła swój drugi złoty medal na tych zawodach.

Mistrzostwa Polski Tang Soo Do 13-14 marca 2010 roku -Puławy. Oto szczegółowe wyniki.

Semi contact:

Medale dla Łukowa zdobyli:

• złoto- Anna Maksim - senior powyżej 170 cm .