mapa strony   |
SmodCMS

 

„Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju” - ZS Gołąbki

Od lutego 2009 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołąbkach biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu „Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju”. Projekt ten jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, a realizowany przez Akademię Podlaską w Siedlcach w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny.
19 kwietnia 2010 r. uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej przedstawili występy podsumowujące zajęcia.
Jako pierwsza zaprezentowała się klasa V, która pracowała nad projektem promującym zdrowy i aktywny styl życia: „Warzywnie i owocowo, czyli zdrowo”. Uczniowie opowiedzieli zebranym o swoich działaniach, a następnie zaprezentowali m.in. wiersze i piosenki o tematyce związanej z odżywianiem, w tym utwory Jana Brzechwy: „Pomidor” i „Chrzan”. Najbardziej podobała się jednak „Rzepka” Juliana Tuwima, którą młodzi artyści przedstawili we własnej – nieco ubarwionej – wersji.
Uczniowie klasy VI, których projekt „W medialnym chaosie” dotyczył świata mediów i sposobów przekazywania informacji we współczesnym świecie, niebawem kończą swoją przygodę z projektem. Ich występ był więc podsumowaniem i zarazem przygotowaniem się do występu na Wojewódzkim Festiwalu Projektów, który odbędzie się 21 maja 2010 r. Udział w nim wezmą wszystkie szkoły z województwa lubelskiego uczestniczące w projekcie.
Pierwszym punktem występu była piosenka Budki Suflera „Twoje Radio” zaśpiewana przez Magdalenę Grochowską i Milenę Wardak. Zaś w tle mogliśmy – wśród „fal radiowych” – zobaczyć dwa „żywe odbiorniki”. Następnie przedstawiony został krótki serwis wiadomości, który wyłonił się z „informacyjnego chaosu”. Po nim – wiadomości sportowe, reklama i prognoza pogody. Zakończeniem był układ taneczny do piosenki Lombardu „Szklana pogoda”, zaśpiewanej przez Milenę Wardak.
Dzięki temu występowi uczniowie mają szansę przeanalizować swoje dokonania, dokonać niezbędnych poprawek i – mamy nadzieję – brawurowo zaprezentować się w maju na Festiwalu Projektów.

Życzymy powodzenia!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Adam Białowąs

Opublikowano dnia: 2010-04-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów