mapa strony   |
SmodCMS

 

Rok Chopinowski 2010 - ZS Krynka

W dniu 22 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. „Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel…”
Wstępem do opowieści o wielkim polskim kompozytorze był fragment Ballady f-moll op. 52 i wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Muzyka”. Prezentacja sylwetki kompozytora zaczęła się od odczytania treści cywilnego aktu urodzenia Chopina oraz recytacji utworu „Żelazowa Wola”. W trakcie zostały wyświetlone slajdy o życiu i twórczości wielkiego kompozytora. W drugiej sekwencji apelu przedstawiono okres młodzieńczy. Oprócz wiadomości biograficznych przytoczono recenzje z ówczesnych gazet o pierwszych publicznych występach i kompozycjach, oraz cytaty z listów do rodziny i przyjaciół. W tej części został zaprezentowany cykl poetycki Wandy Chotomskiej. W tle rozbrzmiewały polonezy, mazurki i walce.
Podkreśleniem dramatycznych losów Chopina były utwory wysłuchane w tej sekwencji: Etiuda c-moll op. 10 nr 12, Marsz pogrzebowy z Sonaty b-moll oraz preludia z op. 28: e-moll nr 5, Des-dur nr 15, b-moll nr 16, c-moll nr 20, d-moll nr 24. Równolegle z prezentacją utworów miała miejsce projekcja slajdów.
Apel został przygotowany przez nauczycieli: Sławomira Postka i Grzegorza Wagnera.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-05-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów