mapa strony   |
SmodCMS

 

Święto polskiej niazapominajki w Gręzówce

Dnia 14. 05.2010r. przedszkolaki z Gręzówki przyszły ubrane na niebiesko i stały się „niezapominajkami”. Niezapominajka jest symbolem pamięci o kimś bardzo drogim naszemu sercu. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że pamiętać o kimś lub o czymś to znaczy nie zapominać o najbliższych, o samotnych sąsiadach, o naszej przyrodzie, która jest tak często zanieczyszczana i należy o nią dbać.
Dzień polskiej niezapominajki na długo pozostanie w naszej pamięci. Robiliśmy laurki dla rodziców, na których znajdował się kwiat niezabudki, następnie wybraliśmy się na plac przedszkolny, gdzie posadziliśmy niezapominajki. Później wybraliśmy się na spacer po pobliskiej okolicy, gdzie przypadkowo napotkanym ludziom wręczaliśmy niezapominajkowe kartki, mówiąc przy tym: ,,Niezapominajki są to kwiatki z bajki; rosną nad potoczkiem, patrzą modrym oczkiem i szepcą ci skromnie: Nie zapomnij o mnie.” Obdarowani byli mile zaskoczeni i zadowoleni.
Po powrocie do przedszkola nadszedł czas na X Gminny Konkurs Piosenki, podczas którego wspólnie z piątkowymi „poczytajkami” wręczaliśmy - zaproszonym gościom i wszystkim uczestnikom przeglądu piosenki - kartki z niezabudką.
„Przedszkolne niezapominajki” pamiętały nie tylko o ludziach, którym jak same zauważyły sprawiły wielką radość. Nie zapomniały również o zadbaniu o nasze środowisko, gdyż kilka dni wcześniej wybraliśmy się do lasu na robienie porządków. A pracy było co nie miara. Jednak jak to dzieci powiedziały „Czysty las – to piękny las”.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-05-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów