mapa strony   |
SmodCMS

 

V Gminny Turniej Wiedzy Klas III "Mądra Główka 2010" - SP Turze Rogi

18 maja 2010r. w Podstawowej Szkole Filialnej w Turzych Rogach odbył się V Gminny Turniej Wiedzy Klas III „Mądra Główka 2010”. W bieżącym roku w turnieju zmagały się klasy III ze szkół: w Czerśli z wych. p. B. Pilszyk, w Świdrach z wych. p. A. Śledź, w Strzyżewie z wych. p. B. Litwin i w Turzych Rogach z wych. p. B. Łukasik. Nad przebiegiem turnieju czuwali również zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Szkół w Strzyżewie – p. J. Kozłowski, prezes ZNP w Łukowie – p. Maria Krasuska, kierownik szkoły w Turzych Rogach – p. Ewa Krasucka kibicując wszystkim zawodnikom. Konkurencje edukacyjne prowadziła p. U. Bojar, konkurencje sportowe – p. J. Borek, pamiątkowe zdjęcia robiła p. M. Sujka.
Ponieważ był to już V z kolei turniej, świętowaliśmy mały jubileusz, uczciliśmy go pysznym tortem. Do współpracy zaprosiliśmy sponsorów: TUR-BUD S. Bojar, Firmę Usługowo – Handlową z Turzych Rogów oraz TRANS-CO Sp. J. – J. Łukasik i M. Łukasik z Łukowa, którzy ufundowali tort oraz pamiątkowe długopisy z logo turnieju.
Turniej rozpoczął się od prezentacji artystycznych, po których następowały po sobie konkurencje: polonistyczne (czytanie ze zrozumieniem, test ortograficzny), matematyczne (krzyżówka oraz zadanie z treścią), edukacji środowiskowej (wiedza o regionie) przeplatane konkurencjami sportowymi (sprzątanie na czas, rzut do kosza, skakanie na piłkach, rzuty ringiem).
Biorąc udział w tym nietypowym dniu bez lekcji i podręczników, uczniowie zdobywali jednak wiedzę i nowe doświadczenia. Jednocześnie doskonale się bawili i integrowali z rówieśnikami z innych szkół.
Poziom prezentowanych wiadomości i umiejętności w poszczególnych konkurencjach był bardzo wyrównany. Niewielką różnicą punktową pierwsze miejsce zajęła klasa III ze Szkoły Podstawowej w Turzych Rogach, na drugim uplasowała się klasa III ze Szkoły Podstawowej w Czerśli, trzecie miejsce zajęła klasa III ze Szkoły Podstawowej w Świdrach, a czwarte klasa III ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie.
W naszym turnieju nie było przegranych. Wszystkie drużyny otrzymały takie same nagrody w postaci gier dydaktycznych „Kocham Cię Polsko” oraz statuetki „Sowy – Mądrej Głowy” ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, wspomniane długopisy z logo turnieju oraz pocztówki z panoramą Turzych Rogów przekazane przez p. J. Jezierskiego, prezesa Lokalnego Stowarzyszenia Nasza Mała Ojczyzna w Turzych Rogach.
Turniejowe zmagania zakończyły się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców Szkoły Filialnej w Turzych Rogach.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-05-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów