mapa strony   |
SmodCMS

 

„Kompetencje Kluczowe Drogą Twórczego Rozwoju” - ZS Gołąbki

W dniach 26-27 maja 2010 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej oraz opiekunowie – p. Małgorzata Wiącek i p. Adam Białowąs wzięli udział w ponadregionalnym festiwalu projektów zorganizowanym w ramach zajęć „Kompetencje Kluczowe Drogą Twórczego Rozwoju”. Festiwal ten był podsumowaniem i zarazem zamknięciem pierwszego etapu projektu, albowiem uczniowie klas VI kończą w tym roku swoją przygodę z projektem.
A jak było na festiwalu? Przeczytajcie sami!

Po przyjeździe do Iławy skierowaliśmy się do Iławskiego Centrum Kultury, gdzie organizatorzy przywitali wszystkich uczestników. Mieliśmy też możliwość zapoznać się ze sceną, na której już niebawem przyszło nam wystąpić. Później zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym TVP położonym nad pięknym jeziorem. Wieczorem natomiast, po obfitej kolacji, dzięki organizatorom poskakaliśmy przy ognisku w rytmie starych i nowych przebojów.
Drugiego dnia już o godz. 930 rozpoczął się festiwal. Kolejność występujących ustalono drogą losowania i... wypadło nam 11 miejsce. Zanim więc przyszło nam się zaprezentować, mogliśmy podziwiać konkurencję. A ta była duża – prawie każdy występ zrobił na nas wrażenie. Ok. godz. 1230 nasza kolej. Wszyscy gotowi, zaczynamy!
Najpierw „Twoje radio”, czyli śpiewające Magda i Milena oraz „żywe odbiorniki radiowe wśród fal”. Potem „chaos informacyjny” i przegląd wiadomości w GOŁĄBKI TV. W przerwie reklama, potem prognoza pogody i występ Mileny i tańczących dziewczyn, czyli „Szklana pogoda”. Kilkanaście minut minęło niczym kilkanaście sekund.
Po naszym występie jeszcze tylko jedna prezentacja i... wręczenie nagród. Wszyscy artyści dostali cyfrowe aparaty fotograficzne.
Wreszcie ogłoszenie wyników – nie stanęliśmy co prawda na podium, ale wyróżniono nasz występ za oryginalny pomysł i ekspresję wokalną.
Do Gołąbek dotarliśmy przed północą – zmęczeni, ale zadowoleni.
Życzymy powodzenia klasie V, która weźmie udział w festiwalu w przyszłym roku!

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-06-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów