mapa strony   |
SmodCMS

 

Odznaczeni za długoletnie pożycie małżeńskie

Tradycją w Gminie Łuków są spotkania okolicznościowe z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego mieszkańców. W tym roku tak jak i w latach poprzednich, jubileusz świętowano w największej wiejskiej świetlicy w gminie, w Łazach.

Niewiele osób ma szczęście doczekać w związku małżeńskim złotych godów czyli wspólnie przeżyć 50 lat. W tym roku jubileusz złotych godów świętowali: Stanisława i Ryszard Bajurowie z Sięciaszki Drugiej, Alina i Jan Bulakowie ze Żdżar, Teresa i Antoni Cisiakowie z Karwacza, Celina i Aleksander Jankowscy z Zarzecza Łukowskiego, Alicja i Jan Karwowscy z Zalesia, Irena i Czesław Kowalczykowie z Kownatek, Jadwiga i Tadeusz Krasnodębscy ze Szczygłów Górnych, Anna i Eugeniusz Krasuccy ze Szczygłów Dolnych, Irena i Józef Krasuccy z Sięciaszki Trzeciej, Jadwiga i Tadeusz Kwaśni z Krynki, Alicja i Czesław Laseccy ze Strzyżewa, Halina i Tadeusz Lipińscy z Ról, Irena i Jan Michalakowie z Nowej Gręzówki, Ludwika i Franciszek Mościccy z Sulej, Feliksa i Joachim Niewęgłowscy z Dminina, Zofia i Zygmunt Pieniakowie z Łazów, Henryka i Józef Pudłowie z Łazów, Janina i Aleksander Sarniakowi z Krynki, Alina i Julian Świdrowie z Krynki, Marianna i Jan Turscy z Karwacza, Eugenia i Józef Wielgoszowie z Sięciaszki Pierwszej, Teresa i Stefan Zadrogowie z Ryżek.

Uroczystość prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jadwiga Niedziółka. Jubilaci zostali udekorowani przez Wójta Gminy Łuków Kazimierę Goławską i Zastępcę Wójta Gminy Łuków Wiktora Osika medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy jubilaci otrzymali także ciepłe pledy oraz pamiątkowe księgi.

Po części oficjalnej, wspólnym toaście, lampką szampana, wypitą za zdrowie jubilatów, uroczystość przybrała mniej oficjalny charakter. Zespół muzyczny „Sfinks” zagrał między innymi przeboje „z dawnych lat”, przy których bawili się jubilaci oraz ich najbliżsi: dzieci, wnuki i prawnuki, którzy bardzo licznie przybyli na jubileuszowe spotkanie.

Gmina Łuków - grafika

Wójt Gminy Łuków Kazimiera Goławska odznacza Irenę i Józefa Krasuckich z Sięciaszki Trzeciej

Gmina Łuków - grafika

Pamiątkowe zdjęcie jubilatów

Gmina Łuków - grafika

Alicja i Jan Karwowscy z Zalesia otrzymują ciepły pled

Gmina Łuków - grafika

Wspólna zabawa na parkiecie

Opublikowano dnia: 2010-10-01 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2010-10-01
| Wróć do listy artykułów