mapa strony   |
SmodCMS

 

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Świątkowej

Zebranie  zwołały grupa najbardziej aktywnych, młodych kobiet, które swój wolny czas chcą poświęcić dla dobra mieszkańców, które chcą współpracować z Gminnym Ośrodkiem Kultury, wykorzystując własne umiejętności do tworzenia rzeczy wielkich i tych małych, pozornie niewidocznych, codziennych, które także chcą przekazać następnym młodym  pokoleniom lokalne dziedzictwo, tradycje i obrzędy.

W zebraniu, na które od dawna czekali aktywni mieszkańcy Wólki Świątkowej i które odbyło się 13 lutego 2011r, wzięły udział 33 osoby, które punktualnie przybyły na umówioną godzinę 16:00.

Celem zebrania było utworzenie nowej organizacji, mającej uprawnienia do pozyskiwania środków zewnętrznych, opracowanie planu pracy na 2011 rok, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łukowie oraz wzajemna integracja mieszkańców.

Zebranie prowadziła – wybrana drogą głosowania - Pani Agnieszka Chruściel, protokołowała natomiast - Pani Monika Mądra.

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Wanda Szaniawska - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, która zaproponowała współpracę i gotowość pomocy nowemu stowarzyszeniu oraz Pan Krzysztof Fornal – Radny Powiatu Łukowskiego, pracownik Urzędu Gminy, z wykształcenia prawnik, który zgłosił gotowość niesienia niezbędnych porad prawnych w zakresie rejestracji Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Świątkowej.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzą:

  • Pani Anna Prokop –prezes Stowarzyszenia
  • Pani Agnieszka Chruściel – wiceprezes
  • Pani Helena Chruściel – skarbnik
  • Pani Monika Mądra – sekretarz
  • Pani Danuta Mądra – członek Zarządu Stowarzyszenia

Ożywiona dyskusja, w której wzięli udział prawie wszyscy uczestnicy zebrania, doprowadziła do wypracowania konstruktywnych działań. Pyszne, słodkie wypieki ciast, przygotowane przez inicjatorów zebrania, spowodowały pogodny nastrój  i miłe zakończenie spotkania.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2011-02-14 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2011-02-14
| Wróć do listy artykułów