mapa strony   |
SmodCMS

 

Przedszkolaki obchodziły DZIEŃ KOTA - Przedszkole w Gręzówce

W czwartek 17 lutego do Przedszkola w Gręzówce przybyły panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej, aby uczcić wspólnie z „Gwiazdeczkami” i „Jagódkami” Dzień Kota, gdyż wiadomo, że kto, jak kto, ale dzieci uwielbiają „mruczki”.

Pani Marta Konieczna przeczytała przedszkolakom „Bajkę o kocie i myszach” napisaną przez Agnieszkę Galica. Dzieci dowiedziały się z niej dlaczego koty polują na myszy, chociaż mają ze sobą tyle wspólnych cech. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną z kółek „Kot Bonifacy”. Pomagały im przy tym panie: Ania i Ela a także panie bibliotekarki: Marta i Sylwia. Wszystkie prace były piękne i zostały powieszone w przedszkolnej galerii. Następnie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”.

Na Międzynarodowy Dzień Kota pani Marta przygotowała dla naszych milusińskich wspaniałą niespodziankę – tort, na którym był pięknie wykonany kotek. Po smakowitym poczęstunku dzieci również wykonały maski kociaka, a także rysowały pastelami tego pięknego zwierzaka, którego tak kochają.

Na zakończenie dnia przedszkolaki bawiły się w zabawę „Uciekaj myszko do dziury”, którą również znają ich rodzice z lat swojego dzieciństwa.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-02-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2011-02-18
| Wróć do listy artykułów