mapa strony   |
SmodCMS

 

I Gminny Konkurs Frazeologiczny

W dniu 7 kwietnia 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Strzyżewie odbył się I Gminny Konkurs Frazeologiczny, którego organizatorem był GOK. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich gimnazjów terenu Gminy Łuków.
Celem konkursu było podnoszenie sprawności językowej, poznanie kultury i tradycji językowej Lubelszczyzny, budzenie i rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym, integrowanie środowisk szkolnych oraz wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej.
Komisja konkursowa powołana przez dyrektora GOK, w składzie: Barbara Siemionek- pracownik biblioteki w Strzyżewie, Barbara Niedziółka- nauczyciel religii w ZS w Strzyżewie, Małgorzata Wereszczyńska –pracownik/stażysta biblioteki, przygotowała salę, dekorację i przeprowadziła konkurs.

Gmina Łuków - grafika

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 13 zadań z zakresu frazeologii oraz elementami składni. Czas pisania – 60 minut.
Zachowano zasady podane w instrukcji egzaminów gimnazjalnych, organizowanych przez CKE: odległość pomiędzy stolikami umożliwiająca samodzielną pracę ucznia, numery stolików, kodowanie prac, bez wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych, pomocy technicznych...etc, etc

Gmina Łuków - grafika

po konkursie: Uczniowie z członkami Komisji.

Wyniki konkursu będą znane po rozkodowaniu i sprawdzeniu prac.

Gmina Łuków - grafika

W przygotowaniu i dekoracji sali - z akcentem świat wielkanocnych, dużą pomoc wniosła
Pani Renata Zaremba – nauczycielka Zespołu Szkół w Strzyżewie,

Gmina Łuków - grafika

Pani Sołtys – Marianna Panasz , Pani Barbara Siemionek oraz członkinie KGW „Cybulanki” przygotowały wielkanocne baby - poczęstunek dla uczniów i opiekunów; a od GOK-u wszyscy uczniowie dostali po czekoladzie.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów, szkół oraz dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu, odbędzie się w miesiącu maju br na gminnych uroczystościach , na które wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół serdecznie zapraszamy.
Miejsce i data wyniki konkursu zostaną podane do szkół w terminie późniejszym.

Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w Konkursie.
W przyszłym roku, zgodnie z obietnicą - test z nauki o języku.

Opublikowano dnia: 2009-04-09 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2009-04-09
| Wróć do listy artykułów