mapa strony   |
SmodCMS

 

Moja mała ojczyzna - ZS Gołąbki

To tytuł projektu, który realizowany jest w Szkole Podstawowej w Gołąbkach w ramach programu „Szkoła bez przemocy”. Jego koordynatorami są panie Agnieszka Domańska i Edyta Łukasik.
8 kwietnia rozstrzygnięty został pierwszy konkurs realizowany w ramach naszego projektu. Był to konkurs plastyczny pod hasłem „Najciekawsze zakątki naszego regionu”. Wyróżnienia jury przyznało: Marlenie Milewskiej, Magdalenie Zakrzewskiej i Kacprowi Goławskiemu z klasy IV oraz Monice Rozwadowskiej z klasy VI.
II miejsce zdobyła praca Krzysztofa Jezierskiego z klasy V,
I miejsce praca Aleksandry Felczak z klasy V.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziękujemy uczestnikom za udział i już dziś zapraszamy do kolejnego konkursu. Tym razem hasło konkursowe to: „Mój region w obiektywie”
Realizacja projektu to również zajęcia: uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w spotkaniach z psychologami i pedagogami z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Łukowie oraz z pracownikami Komendy Powiatowej Policji. Prowadzone są również zajęcia wychowawcze mające na celu m.in. integrację zespołu klasowego, uczenie rozpoznawania własnych emocji i uczuć; uczenie właściwych reakcji na zachowania agresywne; budowanie atmosfery tolerancji i szacunku wobec innych.
Kolejnym zaplanowanym działaniem realizowanym w ramach projektu jest organizacja
I Zjazdu Absolwentów, na który już dziś serdecznie zapraszamy osoby, które ukończyły naszą Szkołę Podstawową w roku 2000 i wcześniej oraz dwa roczniki Gimnazjum: 2002 i 2003. Zjazd odbędzie się 30 maja 2009 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Gmina Łuków - foto

Opracowanie:  Agnieszka Domańska

Opublikowano dnia: 2009-04-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów