mapa strony   |
SmodCMS

 

Niedzielne Spotkanie z Folklorem - GOK

Spośród wielu imprez tematycznych, przygotowanych zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Miasta z okazji Dni Łukowa, popołudniowe, niedzielne Spotkanie z Folklorem, odbyło się 29 maja 2011 r. w hali sportowej przy ul. Partyzantów, którą przygotowała i przeprowadziła Gmina Łuków. Zespół taneczny „Kropelki Rosy” zatańczył krakowiaka, a na koniec poloneza. Zespół taneczny „Wesołe Nutki” wykonał kilka tańców narodowych, natomiast Zespół muzyczno-wokalny „Mroczkowiacy” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jagódki ze Żdżar” wykonali pieśni ludowe, głównie z repertuaru ZPiT „Mazowsze”.

W imprezie wzięło udział również Stowarzyszenie KGW w Wólce Świątkowej, na czele z prezesem – Panią Anną Prokop, które na oczach widzów, przygotowały lokalne potrawy kulinarne, wg przepisów naszych babć: pyzy ziemniaczane z okrasą; a na deser Koło Gospodyń Wiejskich- Zalesianki, wraz z szefową Koła – Alicją Szczygielską usmażyły racuchy marchwiowe, podawane z cukrem.

Widzowie otrzymali pamiątkowe, drewniane łyżki i gadżety promujące Gminę Łuków. Pod koniec występów, potrawy przygotowane przez nasze kulinarne mistrzynie były już gotowe do spożycia. Dziewczęta z Zespołu „Jagódki ze Żdżar” częstowały widzów pyzami z okrasą i racuchami marchwiowymi. Degustacja potraw przeszła nasze wszelkie oczekiwania. Nic dziwnego, że widzowie prosili o dokładkę, ponieważ zapach, który roznosił się po szkolnej hali drażnił nozdrza najbardziej wytrawnych smakoszy.

Wszyscy widzowie, zostali zaproszeni na następną imprezę w Gminie Łuków – na jarmark sołecki do Krynki, planowany 12 czerwca br podczas festynu sołeckiego, wraz z zapewnieniem o równie smacznych potrawach kulinarnych, które zostaną przygotowane na festyn.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

 

Składam serdeczne podziękowania Zespołowi muzyczno – wokalnemu ”Mroczkowiacy”, Zespołowi tanecznemu „Wesołe Nutki”, Zespołowi Pieśni i Tańca „Jagódki ze Żdżar” oraz Stowarzyszeniu Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Świątkowej i Kołu Gospodyń Wiejskich – Zalesianki za udział oraz pomoc w organizacji, która przyczyniła się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia imprezy

Wanda Szaniawska - dyrektor GOK

Opublikowano dnia: 2011-05-30 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2011-05-31
| Wróć do listy artykułów