mapa strony   |
SmodCMS

 

"Dzień Dobrych Uczynków" - SP Aleksandrów

Dzień Dobrych Uczynków jest świętem społecznych, bezinteresownych działań dla ludzi, zwierząt i środowiska, organizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA, wraz z partnerami. W naszej szkole akcja została podjęta z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Odbyły się rozmowy z dziećmi o potrzebie czynienia dobra, bezinteresownej pomocy innym ludziom, szanowania przyrody, pomaganiu zwierzętom. Odbył się „Klasowy Tydzień Życzliwości”. Dzieci podjęły indywidualne zobowiązania pomagania innym. Następnie zilustrowały swoje pomysły dobrych uczynków, przedstawiając na plakatach to, co dobrego można zrobić dla drugiej osoby. Odbyła się zbiórka zabawek, gier, książeczek dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka.

W kształceniu zintegrowanym zrealizowano cykl zajęć „Chrońmy naszą Ziemię” związanych z ochroną środowiska i ekologią. Na podsumowanie zajęć, nasi najmłodsi posprzątali plac przy szkole oraz przystanek PKS w Aleksandrowie. Wśród młodzieży z klas IV – VI dużym zainteresowaniem cieszył się turniej ekologiczny „ W zgodzie z naturą”, propagujący właściwe postawy proekologiczne. Ucząc się i jednocześnie bawiąc uczniowie zrozumieli jak ważnym zadaniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych jest troska o czystość Ziemi.

Inicjatywą, która najbardziej spodobała się uczniom, rodzicom i nauczycielom było posadzenie „Drzewek Dobroci” . Uczniowie klas starszych zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup ozdobnych krzewów i drzewek. Z wielkim zaangażowaniem posadziliśmy je na placu szkolnym. Uczniowie posadzili, także kwiaty doniczkowe, które zdobią klasowe okna. Dzięki temu, zarówno nasze sale lekcyjne jak i otoczenie szkoły będą jeszcze piękniejsze. A wszystko to będzie przypominać nam na co dzień o czynieniu dobrych uczynków.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-06-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów