Konkurs na najciekawszą marzannę - SP Zarzecz Łukowski
Jedną z najbardziej znanych wiosennych tradycji w naszym kraju jest topienie marzanny.
Dla naszych przodków obyczaj ten wyrażał radość z nadchodzącej wiosny, która oznaczała odrodzenie się świata przyrody, dobre plony, a więc pomyślny rok. W dzisiejszych czasach robienie,
a następnie topienie marzanny jest przede wszystkim zabawą dzieci i młodzieży, odbywającą
się 21 marca.
Uczniowie klas O – VI Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Łukowskim zadbali o to, aby tegoroczna zima, jak co roku została pożegnana tradycyjnie. 23 marca Samorząd Uczniowski przygotował kukłę, z którą cała szkoła wyruszyła na plac szkolny. Wszyscy w wesołych nastrojach, śpiewając „Wiosenną piosenkę” spalili marzannę i w ten sposób powitali tak długo oczekiwaną porę roku.
Tego dnia rozstrzygnięto również ogłoszony przez SU konkurs na najciekawszą marzannę. Większość uczniów, przygotowując piękne kukły, wykazała się ogromną inicjatywą i pomysłowością. Wszystkie prace zostały ocenione przez jury, które zgodnie z przygotowanym wcześniej regulaminem wybrało dwie Marzanny Roku 2009. W kategorii klas 0 – III najciekawszą marzannę wykonali: Olga Zakrzewska, Marcin Zarzycki, Magda Wiącek, natomiast w kategorii klas IV – VI: Damian Cieślak, Adam Wiącek, Marcin Wereszczyński, Paweł Wereszczyński. Wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Wyróżniono i nagrodzono również autorów pozostałych marzann.
Opracowanie: Anna Gajda
| Wróć do listy artykułów