mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Dziecka w naszej szkole - ZS Czerśl

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce autokarowej na trasie Czerśl – Liw – Borzychy – Czerśl.

W Liwie dzieci wzięły udział w Festynie Archeologicznym, podczas którego odbywała się prezentacja wojskowości XIX wieku, pokaz prowadzenia potyczek wojennych, pokazy konne oraz konkursy i zabawy zręcznościowe. Można było również obejrzeć wiele wyrobów rzemieślniczych na zorganizowanych tam stoiskach. W Muzeum Zbrojowni dzieci zobaczyły różne rodzaje broni oraz inne akcesoria wojskowe.

W Wiosce Indiańskiej w Borzychach czekało na dzieci wiele gier i zabaw. Pod okiem instruktorów pokonywały tor przeszkód, strzelały z łuku, rzucały włócznią, łowiły ryby, uczyły się indiańskiego tańca. Było również malowanie twarzy i ognisko. Kolejna atrakcja to odwiedzenie fermy strusi, gdzie właścicielka opowiadała wiele ciekawostek o tych ptakach.

Uczniowie kl. IV swoje święto obchodzili wspólnie z rodzicami. Odbył się piknik na posesji p. Kazimierza Jakubiaka w Czerśli. Spotkanie uświetniły występy dzieci przygotowane dla matek i ojców z okazji ich święta. Ponadto pociechy obdarowały swoich rodziców drobnymi upominkami wykonanymi własnoręcznie. Podczas uroczystości odbywały się wspólne śpiewy oraz zabawy i gry. Wszystkim bardzo smakowały kiełbaski upieczone na ognisku oraz słodkie smakołyki.

Klasy V i VI z okazji Dnia Dziecka pojechały na dwudniowy biwak. Pierwszego dnia na wieczornym ognisku byli obecni również rodzice. Dzieci korzystając z tego złożyły im życzenia pamiętając o niedawno minionym Dniu Matki i przyszłym Dniu Ojca.

Drugiego dnia od samego rana czekały na uczniów różne atrakcje: rejs tratwą po jeziorze, jazda quadami, strzelanie z łuku, z wiatrówki, paintball.

Aktywny wypoczynek, wspólnie spędzony czas na zabawie, wspólne posiłki dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji i wspomnień.

Dzień Dziecka w naszej szkole był ciekawie zorganizowany, dostarczył dzieciom wiele atrakcji i wrażeń.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-06-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów