mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Bociana Białego - GBP Gręzówka

Mało kto wie, że bocian ma swoje święto. Na cześć tego sympatycznego ptaka, tak tęsknie wyczekiwanego każdej wiosny, ustanowiono Dzień Bociana Białego. Jest on obchodzony 31 maja. Święto ogłosiło Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „Pro Natura”. Dzień Bociana jest okazją do zwrócenia uwagi na to, jak szczególne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ochrony tych ptaków. Szczególnie w Polsce, gdzie żyje największa populacja bocianów białych na świecie, ważne jest, aby otoczyć te ptaki opieką.

Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Gręzówce zorganizowano zajęcia edukacyjne dla dzieci. Podczas nich przedszkolaki z grupy Pani Elżbiety Mariuszyc mogły poznać zwyczaje tych ptaków, dowiedzieć się, jaki jest jadłospis „bocianiej” diety oraz w jaki sposób bociany budują gniazda. Dzieci zapoznały się również z sympatycznym bocianem Kajtkiem i jego przygodami na pewnym podwórku.

Przedszkolakom szczególnie przypadła do gustu zabawa w „Polowanie na żabki”, podczas której dzieci za pomocą słomek – dziobów miały za zadanie złowić jak najwięcej papierowych żab.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-06-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
Ostatnio edytowane dnia: 2011-06-15
| Wróć do listy artykułów