mapa strony   |
SmodCMS

 

Zmiany oświatowe w Gminie Łuków

Od 1 września br. baza oświatowa w Gminie Łuków uległa reorganizacji. Stało się tak za sprawą utworzenia nowych placówek przedszkolnych w miejscowościach Zalesie, Dąbie, Gołaszyn i Krynka. Tym samym szkoły w Dąbiu i Gołaszynie – do tej pory szkoły podstawowe, zostały przekształcone w zespoły szkół.

Decyzja Rady Gminy o rozbudowie sieci przedszkoli na terenie Gminy Łuków, potwierdzona odpowiednimi uchwałami, podyktowana jest troską o zapewnienie najmłodszym mieszkańcom gminy, możliwości podjęcia edukacji przedszkolnej w możliwie najlepszych warunkach, dając tym samym wiejskim dzieciom takie same szanse rozwoju, jakie mają ich rówieśnicy w mieście. Jest to pierwsza decyzja Rady Gminy VI kadencji w kwestii reorganizacji oświaty. Jak zapewnia Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak – jeśli zajdzie taka konieczność, powołane zostaną kolejne placówki przedszkolne. Dodaje również, że oferta edukacyjna w gminie Łuków będzie stale rozszerzana zapewniając najwyższą jakość nauki we wszystkich jej placówkach.

Ostateczny kształt bazy oświatowej tworzą w chwili obecnej: 12 szkół podstawowych z klasami I – VI w następujących miejscowościach: Aleksandrów, Czerśl, Dąbie, Gołaszyn, Gołąbki, Gręzówka, Krynka, Role, Strzyżew, Świdry, Zalesie i Zarzecz Łukowski, jedna szkoła filialna z klasami I – III w miejscowości Turze Rogi, pięć gimnazjów, połączonych ze szkołami podstawowymi w zespoły szkół, w miejscowościach: Gołąbki, Gręzówka, Krynka, Strzyżew i Zalesie oraz siedem placówek przedszkolnych w miejscowościach: Czerśl, Dąbie, Gołaszyn, Gręzówka, Krynka, Łazy i Zalesie. Przedszkola, podobnie jak gimnazja, wchodzą w skład zespołów szkół, jedyne samodzielne przedszkole jest w miejscowości Łazy.

W wymienionych placówkach pod okiem 241 nauczycieli naukę pobiera: w szkołach podstawowych – 1285 uczniów, w gimnazjach – 591 uczniów, w przedszkolach – 435 dzieci.

Gmina Łuków

Przedszkole w Łazach

Opublikowano dnia: 2011-09-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2011-09-09
| Wróć do listy artykułów