mapa strony   |
SmodCMS

 

„Sprzątanie świata” - 16-18 września 2011 r. - informacja

Gmina Łuków

Celem akcji „Sprzątanie świata” w Polsce jest kształtowanie odpowiedzialności za własne środowisko, uświadomienie zagrożeń dla środowiska poprzez bezmyślne wyrzucanie śmieci.

Droga do racjonalnego gospodarowania otaczającym nas środowiskiem i jego zasobami naturalnymi prowadzi przede wszystkim przez świadomość ekologiczną, propagowanie postaw i zachowań przyjaznych temu środowisku. Dlatego należy kontynuować i podejmować nowe działania, kształtujące tą świadomość. Warunkiem tego jest wysoka świadomość ekologiczna ludzi, osiągana poprzez edukację organizowaną na wszystkich szczeblach.

Dzieci w wieku szkolnym wskazują duże zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska i są najbardziej podatne na kształtowanie właściwych proekologicznych postaw. Dlatego głównym miejscem dla edukacji ekologicznej zawsze będzie szkoła. Dzięki zmianie zachowań uczniów i wszczepieniu prawidłowych nawyków, kształtuje się świadomość ekologiczną młodzieży.      Zaangażowanie uczniów szkół z terenu naszej gminy w sprawy dotyczące ekologii, daje gwarancję, iż oni, rodzice i środowisko lokalne, w którym żyją, zostaną „zarażeni” ideą ochrony środowiska.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją ze strony placówek oświatowych – wzorem lat ubiegłych zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011”, która przypada w dniach 16 – 18 września 2011 roku.

W akcję po raz osiemnasty włączy się Polska. Tematem przewodnim tegorocznej akcji będzie hasło: „LASY TO ŻYCIE – CHROŃMY JE”, które jednocześnie odnosi się do przypadającego na ten rok Międzynarodowego Roku Lasów.

Opublikowano dnia: 2011-09-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2011-09-15
| Wróć do listy artykułów