mapa strony   |
SmodCMS

 

Otwarcie „Strużki Klimkowskiej”

W dniu 1 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnego w Gminie Łuków, obiektu rekreacyjnego – „Strużki Klimkowskiej”. W wyniku realizacji przez Gminę Łuków projektu, współfinansowanego ze środków unijnych - Osi 4 LEADER w ramach PROW 2007 - 2013, działanie 413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów i z funduszu sołeckiego oraz przy znacznym wkładzie pracy mieszkańców, powstało w Klimkach miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe dla mieszkańców oraz gości.

Obiekt jest pięknie położony – z dala od zabudowań i zgiełku ulicznego, otoczony jest lasem. Obecnie znajdują się tu wiata drewniana i grill murowany – zachęcające do organizowania uroczystości na świeżym powietrzu, a dla najmłodszych – plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i piaskownicą. W najbliższym czasie mieszkańcy planują rozbudowanie miejsca zabaw dla dzieci o zakup kolejnych huśtawek i zjeżdżalni, boisko dla młodzieży oraz posadzenie krzewów ozdobnych.

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce – ks. Józefa Sobotkę. Po akcie poświęcenia, głos zabrali kolejno – Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak i Starosta Łukowski – Janusz Kozioł, którzy pogratulowali inicjatywy i podziękowali mieszkańcom za zaangażowanie w pracę oraz wyrazili nadzieję, że obiekt będzie się rozwijał i służył dobru nie tylko mieszkańców, ale również wszystkich, którzy zechcą tu wypocząć z dala od hałasu miasta. W dalszej kolejności głos zabrał sołtys Klimek – Krzysztof Kędziora, który powiedział, że bardzo zależy mu na rozwoju Klimek i chciałby coś po sobie zostawić mieszkańcom. Sołtys podziękował również Wójtowi i Staroście za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz mieszkańcom, którzy wspierali go nie tylko duchowo, ale również ciężką pracą. Mieszkańcy ze swej strony również podziękowali sołtysowi za zainicjowanie i doprowadzenie do końca zadania.

Teraz już największym marzeniem mieszkańców Klimek pozostaje wybudowanie świetlicy wiejskiej.

Gmina Łuków

Sołtys Klimek - Krzysztof Kędzora przed obiektem rekreacyjnym Strużka Klimkowska

Gmina Łuków

Strużka Klimkowska

Gmina Łuków

W akcie symbolicznego otwarcia obiektu - przecięciu wstęgi - uczestniczyli również najmłodsi mieszkańcy Klimek

Gmina Łuków

Wójt Gminy Łuków - Mariusz Osiak przecina wstęgę

Gmina Łuków

Mieszkańcy Klimek składają podziękowania sołtysowi

Opublikowano dnia: 2011-10-04 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2011-10-05
| Wróć do listy artykułów