mapa strony   |
SmodCMS

 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie” - ZS Gręzówka

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie” - takie hasło przyświecało zorganizowaniu wyjazdu do Muzeum Regionalnego w Łukowie na warsztaty garncarsko-rzeźbiarskie prowadzone przez znanych w regionie twórców ludowych.

Głównym celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży sztuki ludowej Ziemi Łukowskiej, a także kształtowanie poczucia przynależności regionalnej. Podczas czynnego udziału w warsztatach uczniowie klas Va i VIa Szkoły Podstawowej w Gręzówce, mieli możliwość poznania tajników trudnej sztuki rzeźbiarskiej, którą przekazał im rzeźbiarz z czterdziestoletnim dorobkiem pracy – pan Mieczysław Zawadzki. Każdy z uczestników zmagał się z dłutem i „opornym” często kawałkiem drewna. Uczniowie przekonali się, że pasja wymaga często wiele trudu.

Po zakończeniu zajęć z rzeźbiarzem grupa zwiedziła wystawę stałą prezentującą bogate zbiory amonitów pochodzących z okolic Łukowa oraz wystawy czasowe: Straż Pożarna dawniej i dziś, wystawę etnograficzną „ Tęsknota za białą chatą” przedstawiającą rzeźby, tkaniny, malarstwo ludowe jak również narzędzia rolnicze i wyposażenie gospodarstw z przełomu XIX i XX wieku.

Organizatorkami wyjazdu były panie : Bożena Mojska i Urszula Jurzyk.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-10-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów