mapa strony   |
SmodCMS

 

"Biegnij Warszawo" - biegliśmy i maszerowaliśmy

Już po raz trzeci młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich naszego miasta oraz gminy wystarowała w Biegnij Warszawo - jednej z najpopularniejszych w Polsce imprez biegowych, podobnie jak w zeszłym roku połączonej z akcją Maszeruję Kibicuję organizowanej z okazji Światowego Dnia Marszu. Wzięło w niej udział blisko 13 tys. osób. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo - Wschodniej.

Od pierwszej edycji celem imprezy jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Przez Warszawę przebiegło 10 tysięcy biegaczy (dystans 10 km) ubranych w identyczne białe koszulki NIKE Dri-Fit. Naprzeciw biegaczom wyszli uczestnicy akcji “Maszeruję-Kibicuję” z mistrzem olimpijskim Robertem Korzeniowskim na czele. W marszu wzięło udział blisko 3 tysiące uczestników (dystans 5 km).

Na starcie stawiła się 52 osobowa reprezentacja uczniów z: Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, Szkoły Podstawowej w Rolach, Zespołu Szkół w Gręzówce, I LO i IV LO w Łukowie.

Biegli i maszerowali również opiekunowie grupy: Mariusz Kiełczewski (organizator wyjazdu) i Agnieszka Pierzchalska z Gimnazjum nr 2, Mirosław Kurek nauczyciel z Gręzówki i Ról oraz Malgorzata Wardak z I LO.

W imprezie uczestniczyło wiele gwiazd sportu i telewizji m. inn.olimpijczycy Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Andrzej Supron oraz Władysław Kozakiewicz. Kibicowała wszystkim legenda polskiego sportu i olimpizmu Irena Szewińska i wielu, wielu innych. Imprezę prowadził Maciej Kurzajewski. Za metą każdy z biegnących otrzymywał pamiątkowy medal. Wyjazd odbył sie dzięki pomocy Urzędu Miasta Łuków, Starostwu Powiatowemu w Łukowie oraz Urzędowi Gminy Łuków.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opracowanie: Mariusz Kiełczewski

Opublikowano dnia: 2011-10-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów