mapa strony   |
SmodCMS

 

"Gdzie jesteś cicha święta Nocy" - SP Świdry

Jak każe tradycja „w przeddzień” Świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia 2008r. spotkali się w sali gimnastycznej pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice, aby „zasłuchać się” w śpiew kolęd, grę fletów i złożyć hołd Nowonarodzonemu wespół z Józefem, Maryją i Trzema Królami oraz pokłonić się ubożuchno z pastuszkami trzymającymi straż nad Pańską Stajenką.
A z dziećmi całego świata prosić o pokój dla naszej ziemi i chleb pośród mroku Nocy, aby móc wziąć opłatek w szlachetne ręce.
Jasełkowy występ ubogacały teksty skłaniające ku refleksji na temat miłości, modlitwy i sensu życia…
Świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły p. Agnieszka Śledź, która w sposób misterny udekorowała nam salę, p. Jolanta Conkała – czuwała, aby towarzyszyła uroczystości radosna, refleksyjna muzyka. Scenariusz uroczystości opracowała p. Elżbieta Goławska, a oprawę muzyczno-wokalną p. Elżbieta Soszka z p. Barbarą Gajo. Atmosferę poszukiwania „cichej świętej nocy” uchwyciła na DVD p. Marzena Szczygielska.
Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli pracownikom szkoły świąteczne upominki. Pani dyrektor zebranym rodzicom, gościom i szkolnej społeczności złożyła życzenia-słowa pełne ciepła, serdeczności i wiary w sens najwyższych wartości. Nastrój pełen bożonarodzeniowej radości postaramy się zanieść do naszych rodzin.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-01-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-01-16
| Wróć do listy artykułów