mapa strony   |
SmodCMS

 

Ślubowanie "pierwszaków" - ZS Gołąbki

„ Ślubuję…
wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
uczyć się pilnie, być dobrym kolegą,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
przysparzać dumy nauczycielom i rodzicom,
swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.”

Oto tekst ślubowania, który wypowiedzieli uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gołąbkach. Dnia 26 października 2011 r. odbyła się najważniejsza uroczystość dla pierwszoklasistów-ślubowanie. Odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami przybyli na godz. 11.30 do przystrojonej sali gimnastycznej. Prowadząca uroczystość-przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Wierzchowska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości i rozpoczęła uroczystość ślubowania uczniów klasy I.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią p. M. Robert przywitali pierwszaków wierszami oraz życzyli jak najlepszych wyników w nauce, wielu przyjaciół i radosnych przygód. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Smyk. Wykazali się w nim dobytą już wiedzą oraz znajomością swoich praw i obowiązków.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów do szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali dyplomy pasowania na ucznia, a od kolegów z klasy drugiej pamiątkowe upominki. Uroczystość zakończyła się sesją fotograficzną oraz słodkim poczęstunkiem. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich rodziców.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-11-07 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów