mapa strony   |
SmodCMS

 

„Jan Paweł II- Człowiek modlitwy” - SP Aleksandrów

W środę 26 października 2011 w Szkole Podstawowej im. ks. T. A. Leszczyńskiego w Aleksandrowie odbył się apel poświecony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji jedenastego Dnia Papieskiego, który w naszej Ojczyźnie obchodziliśmy 9 października. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II- Człowiek modlitwy”. Dzień ten był doskonałą okazją przybliżenia nam postaci drogiego naszym sercom już błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II, jako przewodnika na drodze naszego życia oraz wzoru w modlitwie. Umiłowanie modlitwy było widoczne u papieża Jana Pawła II podczas każdej celebracji liturgicznej, w homiliach oraz głównych nurtach nauczania. Taka modlitwa uczyniła Go wielkim. Uczmy się więc, być Wielkimi, od błogosławionego Jana Pawła II z pokorą klęczącego przed Bogiem.

Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w Jego intencji. Poza tym, życzeniem Ojca świętego, była prośba by nie budować Mu kolejnych pomników, ale raczej przeznaczyć te pieniądze na pomoc tak szczególnie ukochanej przez Niego młodzieży.

W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych rodzin, pochodzącym z wiosek i małych miast.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-11-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów