mapa strony   |
SmodCMS

 

Zagrożenie życia na Ziemi - lekcja biblioteczna - GBP Krynka

Troska o środowisko jest rzeczą niezbędną dla przetrwania ludzkości.
Nie można nie doceniać roli edukacji ekologicznej w prawidłowym wychowywaniu dzieci i młodzieży, uczeniu jej szacunku dla przyrody i zwiększaniu świadomości ekologicznej. Dlatego też w dniu 28 kwietnia do biblioteki przybyła klasa III Szkoły Podstawowej wraz ze swoją wychowawczynią panią Zofią Pasik, aby wziąć udział w lekcji bibliotecznej „Zagrożenie życia na Ziemi”.
Uczniowie podczas dyskusji odpowiadali na szereg pytań dotyczących zagrożenia środowiska, wymieniali poglądy na temat produktów oraz działań człowieka przyjaznych lub szkodliwych dla najbliższego otoczenia. Wykonali szereg ćwiczeń, po których nie mieli już zastrzeżeń, że tak proste czynności jak segregacja śmieci, oszczędność energii elektrycznej, oszczędzanie zużycia wody czy oddawanie zużytych baterii do przeznaczonych do tego celu punktów zbiórki powinno stać się nawykiem każdego z nas.
Do wspólnej zabawy dla każdego uczestnika bibliotekarka przygotowała czapeczki z odpowiednim hasłem proekologicznym oraz plansze z drzewami rosnącymi w dwóch różnych środowiskach i liści w kolorach zieleni i szarości, nawołujących również do „ekologicznych zachowań”.
W ramach tego spotkania uczniowie obejrzeli wystawę prac plastycznych wykonanych na konkurs „Plakat ekologiczny” zorganizowany przez bibliotekę.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Danuta Soćko

Opublikowano dnia: 2009-05-05 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów