mapa strony   |
SmodCMS

 

Warsztaty artystyczne na terenie Gminy Łuków

Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków od początku istnienia – zaledwie miesiąc – bardzo aktywnie realizuje wyznaczone cele, z których priorytetowym jest promocja twórczości zrzeszonych w nim artystów. Pierwszym zrealizowanym zadaniem była wystawa pn. „…A kiedy przyjdzie już pora…” poświęcona pamięci tragicznie zmarłego rzeźbiarza Roberta Wilczyńskiego – jednego ze współzałożycieli stowarzyszenia.

Obecnie - przez cały grudzień, członkowie Stowarzyszenia prowadzą warsztaty artystyczne dla mieszkańców Gminy Łuków. Warsztaty odbywają się w świetlicach, szkołach i bibliotekach - każdy bezpłatnie może wziąć w nich udział. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana – od rzeźby poprzez malarstwo sztalugowe, plastykę obrzędową, rysunek, drzeworyt, formy z opłatka i gipsu, aż po polichromię. Zajęcia cieszą się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród osób dorosłych. Najmłodsi ich uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne. Do tej pory warsztaty odbyły się w czterech miejscowościach – Gręzówce, Zalesiu, Dmininie, Strzyżewie, ale ich program obejmuje całą Gminę Łuków. Taką promocję sztuki popierają władze Gminy. Według Wójta – Mariusza Osiaka, ważne jest, żeby sztuka była dostępna dla wszystkich, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy zainteresowania. Nie chodzi tu bowiem tylko o przekazanie umiejętności wykonania rzeźby czy ozdoby, ale również o kształtowanie w ludziach postawy wobec dzieła sztuki i pewnej wrażliwości estetycznej. Osiągnięcie takich efektów gwarantują osoby prowadzące warsztaty, w szczególności – Beata Wereszczyńska, Robert Sadło, Elżbieta Sadło i Sławomir Śledź. Mają bowiem nie tylko, niezbędne w pracy z ludźmi, umiejętności pedagogiczne, ale również organizatorskie. Poza tym, potrafią zjednywać sobie ludzi i zainteresować warsztatami nawet tych, którzy nie mieli dotąd częstego kontaktu ze sztuką.

Warsztaty finansowane są przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pierwszym planowanym przez Stowarzyszenie w przyszłym roku zadaniem, będzie wystawa prac o tematyce erotycznej.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Dminin - płaskorzeźba gipsowa

Gmina Łuków

Stroiki bozonarodzeniowe

Gmina Łuków

Origammi i kalkomania w Aleksandrowie

Opublikowano dnia: 2011-12-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2011-12-13
| Wróć do listy artykułów