mapa strony   |
SmodCMS

 

„Z wizytą w Siedlcach..." - ZS Gołąbki

5 grudnia grupa 44 uczniów z klas I - III Gimnazjum w Gołąbkach pod opieką wychowawczyń pań J. Stolarczuk, E. Szaniawskiej i M. Wiącek wybrała się na wycieczkę do Siedlec.

Młodzież przyjemnie spędziła czas podczas projekcji dwóch filmów w Kinie Nowa. Znaczna część gimnazjalistów obejrzała polska komedię "Listy do M" przybliżającą im zbliżający się czas Bożego Narodzenia oraz podkreślającą wartość rodziny. Kilka dziewcząt z zaciekawieniem uczestniczyło w projekcji pierwszej części popularnej sagi "Zmierzch" pod tytułem "Przed świtem".

Następnie młodzież podzieliła się na dwie grupy, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej w Muzeum Diecezjalny oraz w spotkaniu z reporterką Katolickiego Radia Podlasie. Podczas wizyty w muzeum gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia i analizowania zabytków sztuki kościelnej. Dowiedzieli się, w jaki sposób artyści ukazywali w przeszłości najważniejsze wartości i prawdy religijne za pomocą pędzla, dłuta i igły. Duże wrażenie wywarła na nich modlitwa i skupienie św. Franciszka ukazanego na obrazie El Greco. Moment spotkania z tym dziełem sprzyjał wyciszeniu i zadumie.

Ciekawe okazało się również spotkanie z dziennikarką Katolickiego Radia Podlasie, podczas którego młodzież poznała tajniki pracy reportera radiowego, kwalifikacje i predyspozycje potrzebne do wykonywania tej pracy i miała możliwość odsłuchu własnego głosu nagranego w studio.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu był posiłek w Mc Donald's i powrót do swoich domów.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2011-12-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów