mapa strony   |
SmodCMS

 

„4 pory roku rezerwatu Jata” - film promujący walory przyrodnicze rezerwatu

Został wydany kolejny film prezentujący walory przyrodnicze rezerwatu Jata. Do jego powstania doprowadziły pasja i doświadczenie miłośników i znawców tematu. A rezerwat, zazwyczaj niedostępny, odsłania przed Nami swoje kolejne tajemnice …

W grudniu br. ukazał się film pt. „4 pory roku rezerwatu Jata”. Film ten jest dostępny bezpłatnie w limitowanej ilości egzemplarzy i stanowi kontynuację prezentowanego w ubiegłym roku filmu pt. „Tajemnice rezerwatu Jata”. Rezerwat, chroniony prawem, zwykle ukryty przed człowiekiem, dzięki przedsięwzięciu po raz kolejny będzie bardziej dostępny szerszej grupie miłośników przyrody.

Film „4 pory roku rezerwatu Jata” ukazuje zmieniające się piękno fauny i flory rezerwatu na przestrzeni pór roku.

Powstał dzięki zaangażowaniu Roberta Wysokińskiego oraz Leśniczego Leśnictwa Jata Grzegorza Ussa. W celach edukacyjnych, dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Borowskiego, wykorzystano filmy z jego prywatnych zbiorów. Patronat honorowy nad filmem objął Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak oraz Nadleśnictwo Łuków.

Film jest już dostępny na stronach internetowych, w tym na: www.rezerwatjata.pl. Egzemplarze DVD z filmem znajdą się w bibliotekach oraz szkołach z terenu Gminy Łuków.

Autor filmu zachęca do wypraw leśnymi szlakami rezerwatu słowami:

„Wędrując po tych dostępnych i mniej dostępnych zakątkach rezerwatu Jata w poszukiwaniu ciekawych ujęć do filmu, dane mi było zaobserwować o wiele więcej aniżeli chciałbym pokazać widzowi. Nic nie zastąpi wędrówki po leśnych ścieżkach. Przyroda wiele swych tajemnic odsłania przed nami na bardzo krótką chwilę. Po wielu wyprawach do Jaty o różnych porach dnia i roku wiele ciekawych „kadrów”, które dostarczyły niezapomnianych emocji na zawsze pozostanie tylko dla mnie w mojej głowie i odczytuję to jako rekompensatę za trud, wyrzeczenia, jakie musiałem ponieść w czasie realizacji zdjęć do tego filmu. Zachęcam do wypraw pieszych, jak i rowerowych szlakami rezerwatu Jata. Z doświadczenia wiem, że tuż za progiem naszego domu możemy przeżyć niezapomniane chwile.

Chciałbym przypomnieć, że w rezerwacie można poruszać się wyłącznie pieszo lub rowerem tylko po wyznaczonych szlakach: ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej i trasie rowerowej. Wszelkie odstępstwa od tego wymogu, zwłaszcza wstęp do rezerwatu ścisłego, wymagają zgody Dyrektora RDOŚ w Lublinie oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Łuków”.

Wysokiński Media -

Film "4 PORY ROKU REZERWATU JATA" autorstwa "Wysokiński  Media Robert Piotr Wysokiński"
(źródło: www.youtube.com zgodnie z porozumieniem z autorem materiału z dnia 15.02.2011 r.)

 

Opublikowano dnia: 2011-12-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2011-12-27
| Wróć do listy artykułów