mapa strony   |
SmodCMS

 

Sport w okresie świątecznym - SP Świdry

29 grudnia 2011 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Łuków. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy, umiejętność organizacji czasu wolnego przez młodzież szkolną i dorosłych, integracja szachistów oraz możliwość zdobywania nowych doświadczeń.

Tak też swój wolny czas od nauki spędzili członkowie UKS „SMYK” Świdry: Mariusz Goławski i Albert Szcześniak.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim. Zawodnicy losowani byli komputerowo, każdy zawodnik musiał rozegrać 9 spotkań i na każde spotkanie miał do dyspozycji 15 minut. Do turnieju zgłosiło się 55 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodszy zawodnik miał 5 lat, najstarszy zaś 71 lat. Zawodnicy pochodzili prawie z całej Polski. Byli to reprezentanci klubów z Gorzowa Wielkopolskiego, ze Stoczka Łuk., Międzyrzeca Podl., Radzynia Podl. i wielu innych miejscowości oraz z zagranicy. Niektórzy z nich zarejestrowani są w federacjach szachowych.

Turniej rozpoczął się o godzinie 15:30 - a zakończył o godzinie 21:30.

Dużym szokiem dla Mariusza i Alberta było to, że komputer w pierwszej turze gry wylosował im zawodników dużo, dużo starszych od nich. Powoli jednak oswajali się z tą myślą i do każdego pojedynku zasiadali, jak równy z równym. Czasami komputer okazał się łaskawy i wybierał rówieśnika lub zawodnika młodszego, lecz przeciwnicy często nie dawali za wygraną i trzeba było się mocno „nagłowić”, jak dać sobie z nim radę.

Ostatecznie Mariusz Goławski - wśród zawodników Gminy Łuków szkół podstawowych zajął I miejsce, - w kategorii Open szkół podstawowych zajął V miejsce.

Chłopcy, mimo późnej pory i dużej ilości rozgrywek, byli bardzo zadowoleni z udziału w turnieju i stwierdzili jednomyślnie, że nauczyli się bardzo dużo, że nie był to czas stracony lecz spędzony niezwykle pożytecznie. Sportowa rekreacja i logiczne myślenie sprawiło im wiele satysfakcji.

Podczas imprezy uczniami opiekowała się p. Jolanta Conkała – nauczyciel wych. fizycznego i opiekun UKS „SMYK” w Świdrach.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: J. Conkała

Opublikowano dnia: 2012-01-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów