mapa strony   |
SmodCMS

 

Wycieczka do Lublina - ZS Krynka

22 kwietnia 2009 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynce odwiedzili Lublin. Głównym celem wyprawy było obejrzenie Rewii Moskiewskiej na Lodzie pt. „ Calineczka”. Przedstawienie okazało się strzałem w dziesiątkę. Piękne kostiumy, niezwykły talent młodych łyżwiarzy oraz efekty świetlne wywołały zachwyt widowni. Dzieci gromkimi brawami podziękowały za tę cudowną opowieść o małej dziewczynce.
Inne atrakcje czekały na dzieci z kl. IV-VI w Muzeum Wsi Lubelskiej. Pobyt w skansenie to nietypowa lekcja historii. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści pani przewodnik m.in. o tym, jak dawniej mieszkańcy wsi toczyli gliniane naczynia na kole, wypiekali chleb w ceglanym piecu. Dzieci podziwiały wyposażenie drewnianych chat. A ilu wrażeń dostarczył im mieszkaniec muzeum - paw z przepięknym ogonem!
W tym czasie maluchy z klas 0-III bawiły się doskonale w labiryntach kolorowych tuneli, wspaniałych spiralnych zjeżdżalniach z basenami wypełnionymi piłkami, czyli „Krainie zabaw”. Następnie młodsze dzieci udały się do „Mini Zoo” w Leonowie, gdzie spotkały przyjazne zwierzęta: strusie, emu, wielbłądy, kangury, konie grające w „Ogniem i mieczem” i inne.
Na koniec wycieczki obie grupy tradycyjnie udały się do McDonald’s . Dzieci świetnie się bawiły. Zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu.
Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielki Zofię Pasik i Annę Kopeć. Dziećmi opiekowały się też panie: Bogumiła Goławska, Sylwia Kryńska, Joanna Rogulska, Agnieszka Pudło, pomagali też rodzice.
Warto organizować wycieczki, by dać dziecku szansę na poznanie i odkrycie piękna otaczającego je świata oraz utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach poprzez kontakt z obiektem zainteresowania w naturalnym środowisku.
Każdy człowiek lepiej przyswaja wiedzę, jeżeli może oprzeć ją na osobistym przeżyciu.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-05-08 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów