mapa strony   |
SmodCMS

 

Ferie z sołtysem w Gręzówce

W drugim tygodniu ferii Stowarzyszenie Na rzecz Rozwoju Wsi Gręzówka zorganizowało w Zespole Szkół w Gręzówce zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Ferie z sołtysem” (sołtys wsi Leszek Kobojek jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia). Stowarzyszenie napisało program zajęć i uzyskało dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (na potrzebne materiały, produkty żywnościowe i nagrody). Zajęcia przeprowadzone były w formie turnieju. W każdej z konkurencji wzięli udział uczestnicy podzieleni na drużyny. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Oprócz konkurencji sprawnościowych były również testy z pytaniami dotyczącymi historii Gręzówki. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko. Zajęcia prowadzili: Elżbieta Sadło, Anna Rytel, Leszek Kobojek, Robert Sadło i Tadeusz Federczyk.

Oto przegląd wybranych zajęć:

Slalom taczką sołtysa

Zabawa polegała na przejechaniu taczką pomiędzy pachołkami . Kierujący miał zasłonięte oczy a pasażer pełnił rolę pilota

Gmina Łuków

Korale sołtysowej

W wiaderkach pełnych zboża ukryte były rozsypane korale pani sołtysowej. Drużyny miały zadanie w jak najkrótszym czasie odnaleźć wszystkie korale, zrobić z nich naszyjnik i dotrzeć z nimi do mety.

Gmina Łuków

Krowa się urwała …

I trzeba zrobić nowy łańcuch. Drużyny miały za zadanie zrobienie najdłuższego łańcucha z papieru.

Gmina Łuków

Karmienie kozy

Gospodarze grup muszą szybko nakarmić głodne kozy, czyli pozostałych członków drużyny.

Gmina Łuków

Sportowy relaks – tenis

Gmina Łuków

Żeby posiłek zjeść trzeba go najpierw przygotować…

Gmina Łuków

Ale nie ma to jak  jedzenie na świeżym powietrzu

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2012-02-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2012-02-14
| Wróć do listy artykułów