mapa strony   |
SmodCMS

 

"I Gminny €uroFestival Piosenki" - podsumowanie

Celem organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie I Gminnego €urofestivalu Piosenki było propagowanie kultury europejskojęzycznej, integracja środowisk szkolnych – różnego typu szkół z terenu Gminy Łuków, kształcenie języków obcych oraz uświetnienie obchodów  5. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.
I Gminny €urofestiwal Piosenki odbywał się w dwóch etapach: szkolnym - w terminie do 8 marca i finałowym, który odbył się dnia 7 maja 2009 r. w Zespole Szkół w Gołąbkach. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, z terenu gminy Łuków.
Warunkiem udziału w €urofestiwalu było wykonanie solo bądź w zespole jednej piosenki, koniecznie przeboju, w języku obcym- dowolnego kraju będącego członkiem Unii Europejskiej, z towarzyszeniem dowolnego akompaniamentu, lub własnego podkładu muzycznego, bądź „a capella”.
Deklarację udziału w I Gminnym €urofestiwalu Piosenki złożyło 33 uczniów.
Jury, któremu przewodniczyła Wanda Szaniawska – dyrektor GOK , oceniło wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych: I – szkoła podstawowa i II – gimnazjum. Większość piosenek śpiewana była w języku angielskim.
Zdobywczynią I miejsca w II-ej kategorii wiekowej oraz nagrody głównej została uczennica Gimnazjum w Gołąbkach – Anita Wąsiewicz, za piosenkę pt. „Asereje” (LAS KETCHUP) . Osobą przygotowującą Anitę do konkursu był nauczyciel muzyki – Adam Białowąs.
Pozostałe miejsca przedstawiają się następująco:
 I kategoria wiekowa - szkoły podstawowe:

  • I miejsce: Milena Wardak i Kinga Świderska ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach – za piosenkę „Dancing Queen” (nauczyciel – Bożena Wędroch) oraz eksekwo: Julia Jezierska i Małgorzata Cegłowska ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie - za piosenkę „Mamma Mia” ( nauczyciel: Urszula Truś – Rzymowska)
  • II miejsce: Katarzyna Piskorz, Natalia Król, Karolina Jastrzębska, Dominika Niedziółka, Wiktoria Niedziółka, Paulina Skórka ze Szkoły Podstawowej w Krynce - za piosenkę pt. „By the River of Babylon” (nauczyciel: Anna Jakimiuk) oraz eksekwo : Katarzyna Kozdroń, Weronika Salij, Karolina Domańska, Paulina Milewska, Sylwia Turska, ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie za piosenkę pt. „Esternal flame”(nauczyciel: Ewa Niewęgłowska) . Drugie miejsce zajęła także piosenka pt. „Mamma Mia” w wykonaniu uczennic: Pauliny Dybciak, Aleksandry Niebrzegowskiej, Julii Świderskiej i Pauliny Laskowskiej ze Szkoły Podstawowej w Świdrach (nauczyciel: Elżbieta Soszka)
  • III miejsce zajęła Joanna Kożuchowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu za piosenkę Ten Miles” (nauczyciel: Iwona Alberska).

 II kategoria wiekowa – gimnazja

  • I miejsce: Anita Wąsiewicz z Gimnazjum w Gołąbkach, za piosenkę pt. Asereje” (LAS KETCHUP) – nauczyciel Adam Białowąs
  • II miejsce: Patrycja Pochman z Gimnazjum w Gręzówce, za piosenkę pt. „ This is the life” – nauczyciel Tomasz Piros.
  • III miejsce - eksekwo: Klaudia Radomyska z Gimnazjum w Krynce, za piosenkę pt. „ My Heart Will Go On” – nauczyciel Anna Jakimiuk oraz Emilia Domańska i Mariola Domańska z Gimnazjum w Strzyżewie, za piosenkę pt. „ Broken Strings” – nauczyciel Marta Galińska – Mądry.


Zdobywczyni I miejsca w kategorii gimnazjalistów – Anita Wąsiewicz otrzymała wyróżnienie dodatkowe: nagrodę specjalną - gitarę oraz wykonanie konkursowej piosenki na uroczystości Gminnego Dnia Sołtysa, który odbędzie się dnia 17 maja 2009 roku w Wólce Świątkowej, a także odbiór nagrody głównej z rąk Pani Wójt – Kazimiery Goławskiej.
Nagrodami ufundowanymi przez GOK były instrumenty muzyczne ( gitara, tamburyna, marakasy, flety) oraz cenne nagrody książkowe (słowniki, encyklopedie i albumy). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy udziału oraz czekolady. Nauczyciele przygotowujący uczniów do €urofestiwalu otrzymali również dyplomy podziękowania oraz słodki upominek . Wszyscy uczestnicy festiwalu oraz opiekunowie zostali zaproszeni na obiad i wspólne zdjęcie.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mieli możliwość wystąpić z ulubioną piosenką w obcym języku, tym bardziej, ze taki festiwal odbył się w Gminie Łuków po raz pierwszy, a nauczyciele muzyki i angielskiego mieli skalę porównawczą co do stopnia opanowania przez uczniów nauczanych przedmiotów.
Wszyscy uczestnicy wzbogacili się o kolejne doświadczenia w zakresie zarówno kryteriów oceny, jak i doboru repertuaru i wrażeń końcowych, które zapewne wykorzystają w następnym roku.

Gmina Łuków - grafika

I miejsce i nagroda główna- Anita Wąsiewicz

Gmina Łuków - grafika

Wręczanie nagród

Gmina Łuków - grafika

Wspólne zdjęcie

Opublikowano dnia: 2009-05-08 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2009-05-08
| Wróć do listy artykułów