mapa strony   |
SmodCMS

 

Wystawa "Cztery pory roku w gminie Łuków" w SP w Zarzeczu Łukowskim

29 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Zarzeczu Łukowskim została zaprezentowana wystawa fotografii przyrodniczej pt. ,,Cztery pory roku w gminie Łuków. Wiosna”. Dzięki uprzejmości p. dyrektor mgr Wandy Krasuskiej w sali klasy 0 mogła się odbyć wystawa połączona z prelekcją ekologiczną o walorach przyrodniczych okolic Zarzecza Łukowskiego i gm. Łuków. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 z wychowawczyniami.

Wystawę oraz prelekcję przygotował i prowadził Sławomir Śledź ze Stowarzyszenia Artystów i Twórców gminy Łuków. Urozmaiceniem programu były głosy ptaków i wiersze dla dzieci o wiośnie.

Zostały przedstawione walory przyrodnicze - rezerwaty, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary chronionego krajobrazu oraz rzadkie i chronione gatunki flory i fauny. Na uczestnikach największe wrażenie zrobiły zdjęcia młodego zajączka, wilka i żmii zygzakowatej. Zdobyte wiadomości mogą być wykorzystane na szkolnych lekcjach przyrody.

Tego typu wystawy połączone z prelekcjami będą kontynuowane w szkołach, bibliotekach i przedszkolach na terenie gminy Łuków.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opracowanie: Sławomir Śledź

Opublikowano dnia: 2012-04-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2012-04-11
| Wróć do listy artykułów