mapa strony   |
SmodCMS

 

Kolejne stypendia dla uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Łuków

W dniu 4 kwietnia 2012 roku Wójt Gminy Łuków – Mariusz Osiak wręczył decyzje o przyznaniu jednorazowych stypendiów trzem uzdolnionym uczniom z Gminy Łuków: Monice Michalak, Aleksandrze Kopeć i Hubertowi Krasuskiemu oraz jednej nagrody Wójta Gminy Łuków – Rafałowi Wielgoszowi.

Stypendia, nagrody oraz wyróżnienia przyznawane są już dwa lata, od kiedy Rada Gminy Łuków przyjęła w grudniu 2009 r. uchwałę w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy dla uzdolnionych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Łuków, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów, nagród i wyróżnień.

Tegoroczni stypendyści legitymują się osiągnięciami na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Monika Michalak jest uczennicą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Jej specjalnością są zapasy. Poza wysokimi lokatami wywalczonymi w zapasach, zajęła I miejsce na Pucharze Polski Młodzieżowców kobiet w Sumo. Jej trenerami są Grzegorz Rychta i Władysław Świętochowski.

Aleksandra Kopeć - uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Gen. Wł. Sikorskiego w Łukowie, odnosi sukcesy w pływaniu. Trenuje pływanie od 2,5 roku i przez ten czas odniosła już wiele sukcesów na szczeblu międzynarodowym, krajowym i wojewódzkim. Jednym z licznych osiągnięć Aleksandry jest zajęcie 2 miejsca w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy. Trenerem Aleksandry jest Anna Krzyszycha.

Hubert Krasuski i Rafał Wielgosz - obaj są uczniami Zespołu Szkół w Zalesiu i obaj odnoszą sukcesy w zapasach. Zarówno Hubert, jak i Rafał, w związku z zajmowanymi wysokimi lokatami w zawodach na różnym szczeblu, zostali powołani do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w zapasach. Uczniów trenuje Pan Grzegorz Rychta.

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2012-04-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów