mapa strony   |
SmodCMS

 

Gmina Łuków: Unijna żywność dla potrzebujących - IAS

Mieszkańcy gminy Łuków, którzy są w trudnej sytuacji materialnej przed świętami mogą liczyć na pomoc żywnościową.

8 ton cukru, herbatników, sera, makaronu i mleka już można odbierać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Z Lubelskiego Banku Żywności będą także: mąka, kasza jęczmienna, płatki kukurydziane, kawa zbożowa, masło i gotowe dania.

Z tej formy pomocy może skorzystać około 1300 podopiecznych GOPS-u, których miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 526 złotych oraz osoby samotne o dochodzie nie większym niż 715 złotych. Jedna osoba nie może otrzymać więcej niż 2 i pół kilograma produktów spożywczych. Takie są limity wyznaczone w Europejskim Programie Pomocy Żywnościowej dla Najuboższej Ludności Unii Europejskiej (PAED), a to właśnie z tego źródła pochodzą dary. O skorzystanie z tego programu wystąpiły wspólnie: władze gminy, miejscowy ośrodek pomocy społecznej i Stowarzyszenie „Moja Mała Ojczyzna” w Turzych Rogach. Żywność przywiózł z Lublina do Łukowa Sławomir Bojar z firmy TURBUD z Turzych Rogów.

Żywność można odbierać między 7.00 a 15.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul.Świderskiej 12 w Łukowie.

2009-04-07

Informacyjna Agencja Samorządowa województwa Lubelskiego

Opublikowano dnia: 2009-05-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Media o nas, GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2009-09-14
| Wróć do listy artykułów