mapa strony   |
SmodCMS

 

IV Festyn Sołecki w Gminie Łuków

W tym roku sołtysi z Gminy Łuków już po raz czwarty uroczyście obchodzili Dzień Sołtysa. Z tej okazji, w dniu 3 czerwca odbył się, w miejscowości Gołaszyn, Festyn Sołecki, który tradycyjnie poprzedziła msza św.

Festyn był okazją, nie tylko do wspólnego świętowania, ale również do podziękowania sołtysom za trud ich pracy oraz za dobro realizowane na rzecz reprezentowanych przez nich sołectw i ich mieszkańców. Podziękowania złożył Wójt – Mariusz Osiak, wręczając przy tym sołtysom okolicznościowe pisma w imieniu swoim, jak również Przewodniczącego Rady Gminy – Tadeusza Federczyka.

Podczas Festynu, jak na wszystkich uroczystościach o podobnym charakterze, nie mogło zabraknąć występów zespołów taneczno-wokalnych, konkursów z nagrodami, atrakcji dla najmłodszych w postaci zjeżdżalni, trampolin, basenów z piłeczkami oraz wspólnej zabawy przy muzyce. Nowością tegorocznego Festynu Sołeckiego był Festiwal Piosenki Sołeckiej, w którym wzięły udział szkoły z Gminy Łuków. Były to zespoły szkół w Gołaszynie, Zalesiu, Krynce, Gręzówce oraz Szkoła Podstawowa w Świdrach. Poza formułą festiwalową, wystąpiły zespoły, od kilku lat działające w Gminie Łuków – „Jagódki” ze Żdżar i „Zalesianki” z Zalesia oraz łukowski zespół młodzieżowy „Caro Dance”. Na Festynie zaprezentował się również Zespół Szkół w Gołaszynie, będący gospodarzem imprezy. Uczniowie szkoły wystąpili przed publicznością w programie profilaktycznym pt. „Mam swoje prawa” oraz w programie sportowym prezentując ciekawe układy gimnastyczne. Najmłodsi mieszkańcy Gołaszyna – przedszkolaki, wspomagane przez rodziców i wychowawców, przygotowały loterię fantową. Niewątpliwą atrakcją – nie tylko dla najmłodszych uczestników imprezy – były warsztaty malarskie, przygotowane i prowadzone przez artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów i Twórców Gminy Łuków. Zadaniem „młodych artystów” zgłaszających się do udziału w warsztatach, było namalowanie sołtysa miejscowości, z której wspomniany „artysta” pochodzi. W ten sposób powstała bardzo atrakcyjna i oryginalna galeria portretów sołtysów.

Imprezę zakończyła późnym wieczorem wspólna zabawa przy muzyce zespołu „Spectrum”.

Organizatorzy Festynu – Gmina Łuków i Gminny Ośrodek Kultury, już dzisiaj zapraszają na przyszłoroczny Festyn Sołecki.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2012-06-04 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK, Informacje
| Wróć do listy artykułów