mapa strony   |
SmodCMS

 

Po nagrodę do Orłosia - ZS Gołąbki

Autorkami projektu „Moja mała ojczyzna” są panie Edyta Łukasik i Agnieszka Domańska-nauczycielki z Zespołu Szkół w Gołąbkach. W grudniu 2008 r. napisały dwa projekty w ramach programu grantowego „Szkoła bez przemocy”. Na konkurs wpłynęło blisko 1000 prac z całej Polski. Jeden z pomysłów pedagogów z Gołąbek spodobał się jurorom i projekt pod tytułem „Moja mała ojczyzna” znalazł się wśród 78 nagrodzonych prac.
Tegoroczna Gala rozdania grantów odbyła się 14 stycznia w Belwederze. Nagrody w wysokości 5000 zł otrzymało78 szkół z całej Polski. Na uroczystości wręczenia dyplomów i nagród Zespół Szkół w Gołąbkach reprezentowała pani Agnieszka Domańska i uczennica klasy V -Magdalena Grochowska.
Galę prowadził Maciej Orłoś. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie pani minister Ewy Junczyk-Ziomeckiej, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Głos zabrał również minister Zbigniew Marciniak, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka- pan Marek Michalak.
Nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie, wrażliwość i pasję do działania dziękowali również organizatorzy programu: pani Jadwiga Czartoryska – prezes Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej, Dorota Stanek – prezes Polskapresse oraz Joanna Pilcicka – prezes Mediów Regionalnych.
W blasku fleszy i pod czujnym okiem kamer, nauczyciele i uczniowie odbierali swoje nagrody. Reprezentanci Zespołu Szkół w Gołąbkach otrzymali ją z rąk Rzecznika Praw Dziecka- pana Marka Michalaka.
Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili uczestników na smaczny i pięknie podany poczęstunek, w czasie którego uczniowie i nauczyciele mieli okazję porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.
Na koniec zaproszono uczniów wraz z opiekunami do zwiedzenia Belwederu.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opracowanie: A. Domańska, M. Chołost

Opublikowano dnia: 2009-01-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów