mapa strony   |
SmodCMS

 

„Przyjaciele Natury” - program ekologiczny dla przedszkolaków

Tytuły „Przyjaciele Natury” przyznane - 50 tysięcy dzieci wzięło udział w programie.

Zakończyła się pierwsza edycja programu ekologicznego „Przyjaciele Natury” organizowanego dla przedszkolaków w województwach: lubelskim, małopolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. przez Fundację Nasza Ziemia oraz firmę Tymbark i markę Kubuś. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 50 tysięcy dzieci z 750 przedszkoli. We wrześniu ruszy druga edycja skierowana do wszystkich przedszkoli w Polsce.

Przedszkolaki miały za zadanie przygotowanie szeregu projektów, których celem jest edukacja i ochrona natury. Były to między innymi: realizacja scenariuszy lekcyjnych przygotowanych przez metodyków, organizacja przyrodniczych wycieczek i ekologicznych akcji z okazji np. Pierwszego Dnia Wiosny, konkursy plastyczne i muzyczne oraz przedstawienia dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań. Aby przedszkole mogło otrzymać zaszczytny tytuł „Przyjaciele Natury” musiało uzyskać określoną liczbę punktów.

W programie wzięło udział ponad 50 tysięcy dzieci z 750 przedszkoli i wszystkie przedszkola, które zrealizowały działania i przesłały raport potwierdzający ich realizację otrzymają Certyfikat i tytuł „Przyjaciele Natury”, dodatkowe materiały edukacyjne dla przedszkoli oraz drobne upominki i dyplomy dla dzieci i nauczycieli biorących udział w programie. Lista nagrodzonych przedszkoli znajduje się na stronie internetowej www.przyjacielenatury.pl.

Zaangażowanie, kreatywność oraz zasięg przeprowadzanych działań przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przedszkola przesłały wspaniałe raporty z przeprowadzonych akcji zawierające mnóstwo zdjęć i ciekawych informacji.

Przedszkola z naszego regionu, które otrzymały tytuł:

Więcej informacji na temat programu znajdziesz klikając www.przyjacielenatury.pl

Opublikowano dnia: 2009-05-11 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2009-05-11
| Wróć do listy artykułów