mapa strony   |
SmodCMS

 

Konferencja Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny na temat odnawialnych źródeł energii

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny organizuje 5 lipca 2012 roku konferencję pt. „Samorząd niezależny energetycznie – dobre praktyki w zakresie wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej”. Konferencja rozpocznie się od godz. 10.00 w Hotelu Mercure Unia przy Alejach Racławickich 12 w Lublinie. Jest ona realizowana w ramach projektu „Energetyczni kreatorzy zmian”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i stanowi jego podsumowanie. Honorowy Patronat nad Konferencją objął Pan Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego.

Celem konferencji jest prezentacja doświadczeń polskich samorządów w zakresie realizacji inwestycji w branży energetyki odnawialnej oraz projektu „Energetyczni kreatorzy zmian” jako źródła inspiracji działań na poziomie lokalnym w zakresie wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane dobre praktyki związane z uruchomieniem pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej w Wierzchosławicach i doświadczenia Urzędu Miasta Kisielice we współpracy z inwestorami w branży energetyki wiatrowej (na terenie gminy działa farma wiatrowa o mocy 40,5 MW - jeden z największych tego typu obiektów w kraju), a także działania Laureatów Konkursu Najlepsze Energetyczne Partnerstwa Województwa Lubelskiego – Partnerstwa: „Dolina Zielawy i Piwonii”, Powiatu Tomaszowskiego i Partnerstwa Energetycznego Gmin Powiatów Łukowskiego i Ryckiego w branży energetyki odnawialnej. Ponadto, w trakcie konferencji zostaną przedstawione obecne i planowane uwarunkowania prawne oraz system wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 3 lipca 2012 roku na adres e-mail: o.pliszczynska@fundacja.lublin.pl lub na adres Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, ul. Lubartowska 74A, I piętro, 20-094 Lublin. Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

  1. Program konferencji - plik PDF
  2. Formularz zgłodszeniowy - dokument MS Word

Opublikowano dnia: 2012-07-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2012-07-03
| Wróć do listy artykułów