mapa strony   |
SmodCMS

 

Spotkanie „Comeniusa” w Poznaniu - ZS Czerśl

W dniach 7-8 maja 2009 r. odbyła się 3 konferencja uczestników projektu „ Uczmy się poprzez kulturowe bogactwo i różnorodność”. Tym razem przedstawiciele szkół z Włoch, Malty, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Turcji i Polski byli goszczeni przez gimnazjum Szarych Szeregów w Poznaniu. Szkołę Podstawową w Czerśli reprezentowały: szkolny koordynator projektu- Aneta Połeć oraz Ewa Kościuk.
Podczas spotkania uczestnicy konferencji mieli okazję poznać funkcjonowanie szkoły obserwując lekcje i rozmawiając z uczniami i nauczycielami. Była to również wspaniała okazja do obejrzenia najważniejszych zabytków pięknego Poznania takich jak: katedra, kościół Farny Św. Stanisława, ratusz, rynek, makietę Poznania sprzed 1000 lat.
Podczas drugiego dnia konferencji mogliśmy podziwiać atrakcje Wielkopolski: drewniany dworek w Koszutach, zamek w Kórniku i rogalińskie dęby. W czasie pożegnalnego wieczorku wszyscy zachwycali się regionalnymi daniami wśród których znalazły się pyry gzikiem.
Wielkopolska to piękny region naszego kraju o bogatej historii i tradycji. Zarówno my jak i obcokrajowcy, opuszczaliśmy tą gościnną krainę z nadzieją, że jeszcze tam powrócimy.

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2009-05-13 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów